"Утримуємо лідерські позиції в державі": на Вінниччині підбили підсумки врожаю

. Telegram-канал Валентина Резніченка

Вінницькі аграрії в умовах війни зібрали рекордний урожай зернових та олійних культур. Валовий збір урожаю становить понад 5,1 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 10% більше, ніж у 2022 році.

Про це йдеться на сайті Вінницької ОВА з посиланням на начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова.

"Загалом Вінниччина зібрала найбільше зернових і зернобобових серед регіонів країни – намолочено понад 5,1 млн тонн. Крім того, намолочено більше ніж 870 тис. тонн соняшнику, 345 тис. тонн сої та 420 тис. тонн ріпаку", – зазначив Сергій Борзов.

На Вінниччині також завершили збирання цукрових буряків. Наразі працюють п’ять цукрових заводів. Усього область зібрала понад 2,5 млн тонн сировини, з яких вже виробили понад 340 тис. тонн цукру.

"Клімат Вінниччини сприяв вирощуванню овочів. Тому сільськогосподарські підприємства переорієнтувалися та вдвічі збільшили площі під овочівництво. Втім, виникла потреба додати до державної грантової підтримки переробні підприємства плодоовочевої продукції, бо бракує сховищ для зберігання врожаю", — пояснив Борзов.

Крім того, область утримує лідерські позиції в державі за обсягами виробництва продукції тваринництва. З реалізації сільськогосподарських тварин на Вінниччина на першому місці, а з виробництва молока – на третьому.