До Вінниці приїхали майже 80 спортсменів на Кубок України зі спортивної акробатики

. Кубок України зі спортивної акробатики у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

Вінниця приймає Кубок України зі спортивної акробатики. Протягом трьох днів за нагороди боротиметься майже 80 спортсменів з 9 областей. Загалом розіграють 39 комплектів медалей.

Про це Суспільному розповів головний суддя змагань Юрій Голяк.

Вінниччину представляє 33 атлети: чоловічі, жіночі та змішані пари. Також є і четвірка хлопців.

Фото: Суспільне Вінниця

Першого дня учасники виконують балансові вправи.

"Нам все вдалося. Ми наполегливо тренувалися. У нас є невеликі помилки. Оцінка у нас непогана, але хотілося б краще. У нас є такий критерій як зріст. І за відповідну різницю у зрості нам знімають бали. Нам за це пів бала зняли", — розповіли вінницькі спортсмени Іван Осокін та Анна Плохотнюк.

Вінницькі спортсмени Іван Осокін та Анна Плохотнюк. Фото: Суспільне Вінниця

Участь в Кубку України з акробатики беруть 80 спортсменів із восьми областей та столиці. Вік спортсменів — від 12 до 19 років.

Кожен з атлетів показуватиме три програми: динамічну, балансову та комбіновану. Переможців оберуть за сумарною кількістю балів.

"У нас є три критерії – складність вправи, техніка виконання вправи та артистизм. Всі три оцінки мають бути підібрані тренером відповідно до рівня спортсменів і якщо всі ці три параметри збігаються, тоді ти можеш бути на подіумі. Якщо ти робиш велику складність, але погано відіграєш артистизм, або не робиш технічно хореографію, то не може бути високої оцінки", – розповів головний суддя змагань Юрій Голяк.

Фото: Суспільне Вінниця

Тренерка атлетів із Дніпропетровщини Тетяна Котова цьогоріч до Вінниці привезла три пари. Одна з них виступатиме вперше серед дорослих спортсменів.

"Ми змінили вправи, трошки їх ускладнили, оскільки ми виступали в юнацьких змаганнях, а зараз ми перейшли у другу категорію. Тому ми повинні були змінити програму. Є над чим ще працювати цим дітям, і сподіваюся, що незабаром вони покажуть кращі результати", розповіла тренерка.

Змагання триватимуть три дні. Переможців оберуть 10 грудня. Загалом розіграють 39 комплектів медалей.