"Показуємо, що життя не завершилося": у Вінниці людей з інвалідністю навчали користуватися кріслами колісними

У Вінниці шестеро людей з інвалідністю взяли участь у триденному воркшопі "Група активної реабілітації". Їх навчали правильно користуватися кріслами колісними, обслуговувати їх. Також для учасників проєкту провели лекції.

Фото: Суспільне Вінниця

Про це Суспільному розповів куратор проєкту у Вінниці Андрій Щербацький. Навчальний захід провели на базі центру реабілітації "Поділля". Створили такий для людей, які нещодавно отримали травму і наразі пересуваються на кріслі колісному. Участь у воркшопі була безкоштовною. Фінансово проєкт підтримала "Ліга сильних".

Фото: Суспільне Вінниця

Ініціювала таку форму навчання всеукраїнська громадська організація "Група активної реабілітації", розповів Андрій Щербацький. Практику учасники поєднували з теорією.

Вони проходять тут певні навички, володіють кріслом колісним, мають можливість пересісти на різні види крісел колісних, дізнатися, як їх ремонтувати, як налаштовувати, як замовити їх безкоштовно від держави, які є види. Це досить важливо, тому що така інформація не надається в реабілітаційних центрах”, — розповів Андрій Щербацький.

Фото: Суспільне Вінниця

Інструктор із техніки їзди на кріслі колісному Андрій Груйчич навчав людей з інвалідністю долати бар’єри. Чоловік із Кіровоградської області. На кріслі колісному пересувається вісім років.

Фото: Суспільне Вінниця

Ми своїм прикладом показуємо, що життя не завершилося. Що інвалідність — вона стала, треба продовжувати життя. Ті, хто перший раз сідає, вони не можуть ні балансувати, ні подолати перешкоду. Для них це важливо. Це потрібно обовʼязково вміти”, — сказав Андрій Груйчич.

Фото: Суспільне Вінниця

Серед шести учасників, які долучилися до проєкту, 35-річний Михайло Лещик із Тульчинського району. Суспільному чоловік розповів, що торік у травні під час бойового завдання на Донеччині отримав поранення. Російська граната залетіла під бронежилет і травмувала хребет. До групи активної реабілітації долучився вперше.

Фото: Суспільне Вінниця

Заїхати на бордюри це не всі можуть. Я трохи раніше навчався, але не все знаю. Воно знадобиться кожному, хто в такій ситуації опинився”, — сказав Михайло Лещик.

Фото: Суспільне Вінниця

Ще один учасник — 17-річний Станіслав Козік з Ямполя. На кріслі колісному пересувається чотири місяці.

Тут дають більшу інформацію, люди давно на кріслах колісних, тут подобається”, — сказав Станіслав Козік.