"Допомагаємо знайти себе після фронту": у Вінниці реалізовують освітній проєкт для ветеранів та їхніх родин

Презентація освітнього проєкту для ветеранів війни та їхніх сімей. Фото: Ольга Федоренко/Суспільне

У Вінниці реалізовують проєкт "Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та їхніх сімей через створення освітніх можливостей". Він передбачає безоплатні навчальні курси, кар'єрний супровід та можливість отримати грантову підтримку на відкриття власної справи. 29 листопада у центрі "Квадрат" відбулася презентація проєкту.

Він реалізовується ГО "Центр Поділля-Соціум" спільно з вінницьким аналітично-просвітницьким центром "Ветеранський простір" у партнерстві з DVV International в Україні та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Таку ініціативу започатковують також у Сумах, Полтаві, Львові, Мелітополі, Запоріжжі, Миколаєві та Нікополі.

Фото: Суспільне Вінниця

Як розповіла Суспільному голова правління ГО "Центр Поділля-Соціум" Анна Моргун, проєкт складається з двох основних компонентів. Це освітній, в рамках якого підготували ряд професійних курсів безплатно, і професійний, який має чотири сфери консультації: психологічна та юридична допомоги, кар’єрний супровід і бізнес-консультації.

“У грудні ми пропонуємо такі курси, як англійська мова, перша домедична допомога, власна справа і професійний курс з підготовки кондитерів. На січень 2024 рік заплановано 12 курсів, які пов’язані з професійним зростанням, з можливістю отримати нові знання й економічно себе підсилити. Є також професійний супровід: для тих, хто хоче змін, але ще не розуміє, чого саме прагне, який курс обрати. Він також призначений для людей, які думають про власну справу. Ми готові писати грантові заявки, складати бізнес-плани”, — сказала Анна Моргун.

Фото: Суспільне Вінниця

Перед запуском проєкту, каже, робили попереднє опитування, аби дізнатися, які саме курси цікавлять цільову аудиторію. На соціальних сторінках ГО та “Ветеранського простору” нині відкритий набір навчання. Розпочнеться воно у грудні. Заняття планують проводити офлайн, а групи зробити по 20 людей. За майже рік проєкту планують, що навчання пройдуть майже 500 людей.

Фото: Суспільне Вінниця

Очільниця “Ветеранського простору” Марія Довжик розповіла, що з цільовою аудиторією мають понад три роки досвіду співпраці. Надають чималий спектр послуг.

“Саме освітня частина — це важлива частина роботи, коли ми говоримо про реадаптацію, про те, як знайти себе після фронту, хто бажає, у кого є подібний запит. У кого є такий запит, ми раді допомогти. Будь-які навички нас розвивають. Нові знання дають нам можливість бути більш конкурентно спроможними на ринку праці”, — сказала Марія Довжик.

Фото: Суспільне Вінниця

Навчання розпочнеться у грудні. Ми вже відкрили реєстрацію. Ми маємо попереднє опитування щодо запиту на подібні курси. Тому вважаємо, що групи швидко наберуться.

Фото: Суспільне Вінниця

За словами директорки міського департаменту соціальної політики Валентини Войткової, Вінницька громада з початку повномасштабного вторгнення має досвід перекваліфікації, зокрема, й внутрішньо переміщених осіб.

“Повертаються з фронту люди, завдяки яким ми тут спокійно живемо — наші ветерани та ветеранки. І ми розуміємо, що потрібно їх підтримати у тому, щоб надалі вони могли бути успішними у цивільному житті. До початку бойових дій більшість таких ветеранок і ветеранів мали цивільну професію. Але, повертаючися з фронту, на жаль, ця професія може змінитися. Завдяки таким проєктам ми можемо надати їм таку професійну адаптацію. Це можуть бути як короткострокові курси, так і здобуття вищої освіти”, — сказала Валентина Войткова.

Фото: Суспільне Вінниця

За словами Анна Моргун, із курсами допомагатимуть, зокрема, викладачі“Вінницького вищого професійного училища сфери послуг”, педагогічного університету, академії безперервної освіти та університету “Україна”.

Під час презентації проєкту досвідом поділилися ветерани, які завдяки подібній грантовій допомозі започаткували власну справу.