Вінниччина отримала від держави "рекордну" субвенцію за житло захисникам і родинам загиблих — Борзов

У 2023 Вінниччина отримала з держбюджету "рекордну" субвенцію за житло захисникам і родинам загиблих військових. З травня по жовтень грошова компенсація становила 155,96 мільйона гривень.

Про це в інтерв'ю Укрінформ розповів очільник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов. За його словами, ці кошти спрямували у місцеві бюджети для виплати грошової компенсації 78 сім’ям. Серед них, зокрема, 25 родин осіб з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни.

Також компенсацію спрямували на виплату 15 сім’ям полеглих воїнів і 29 учасникам бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб (які переїхали до 24 лютого 2022 року).

Субвенція за житло надійшла й для дев'яти родин осіб з інвалідністю внаслідок війни які брали участь у бойових дій на території інших держав.

За словами Борзова, на Вінниччині станом на 1 квітня та 1 червня 2023 року обласний бюджет потребував 335,82 мільйона гривень для виплати грошової компенсації 169 сімей. Такий обсяг фінансування, що становить 46% від потреби, є рекордним, та на 27% перевищує фінансування відповідних бюджетних програм за 2016-2021 роки разом узятих. Це свідчить про високий показник підтримки таких родин з боку держави.

Наразі 33 сім’ї з-поміж числа зазначених категорій стали власниками своїх квартир та будинків.