У вінницькій бібліотеці проводять безкоштовні курси з жестової мови

У першій вінницькій бібліотеці проводять безкоштовні курси з жестової мови. Заняття для працівників та відвідувачів започаткували, аби заклад став доступнішим для користувачів із вадами слуху. Про це розповіла працівниця книгозбірні Лідія Гнатенко.

Фото: Суспільне Вінниця

Не тільки в бібліотеці, а й в інших громадських місцях і на вулиці можна зустріти людей з вадами слуху, і хочеться їх не тільки зрозуміти, а й допомогти їм. Хочеться зрозуміти їх, ось для цього і виник такий проєкт”, — сказала Лідія Гнатенко.

Відвідувачі курсів жестової мови. Фото: Суспільне Вінниця

Першими відвідувачами тренінгових занять стали підопічні ГО “Паросток”. Протягом години їх навчали дактильної абетки та елементарним жестам. Соціальна працівниця Оксана Щербацька розповіла, що прийшла із підопічною Настею Савицькою, яка має вади слуху, аби порозумітися з дівчинкою.

Відвідувачі курсів жестової мови у бібліотеці. Фото: Суспільне Вінниця

Такі прості питання“Як у тебе справи?”, “Де ти була?”, “Як ти провела свої вихідні?”, “Час вже йти додому”, то ми не можемо їй це пояснити, тому нас і наших вихованців зацікавили ці курси, і ми сподіваємося, що нам стане краще з нею спілкуватися. Вона просто не очікувала, що в нашій громадській організації, де всі діти чуючі, що для неї зроблять такі курси. Вона дуже задоволена, що ми з нею йдемо на контакт і самі вчимося, щоб цій дитині було легше з нами спілкуватися”, сказала Оксана Щербацька.

Відвідувачі курсів жестової мови у бібліотеці. Фото: Суспільне Вінниця

Дактильної абетки та елементарним жестам слухачів навчала Світлана Заборовська. Акцент робила на побутових жестах.

Відвідувачі курсів жестової мови у бібліотеці. Фото: Суспільне Вінниця

Ми провели такий невеличкий блок допомоги. Ми дізналися, як буде лікар, болить, частини тіла, де болить. Розповіла, як допомогти людині на вулиці, коли їй стало зле. Спочатку те, що стосується їх особистих питань: “Як твої справи?”, “Що ти будеш сьогодні робити?”, “Що ти любиш читати?”, “Чи ти любиш вишивати?”. Це такі питальні жести. А вже потім ми будемо свою лексику розширювати, щоб вони потім з нею спілкувалися”, — розповіла Світлана Зборовська.

Фото: Суспільне Вінниця

Курси з жестової мови безкоштовні. Відвідати їх можуть усі охочі. Проходять вони щоп’ятниці з 11-ї до 12-ї години. Триватимуть заняття до кінця року.