Міжнародний день "поспішайок": як виходжують передчасно народжених дітей на Вінниччині

17 листопада — міжнародний день передчасно народженої дитини. На Вінниччині з початку року на світ з'явилися 6200 дітей, з них — 337 передчасно.

Про це Суспільному розповіла директорка Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Діденко.

У міжнародний день "поспішайок" колектив медзакладу запрошує до себе врятованих діток. Таку ініціативу започаткували 2016-го, розповіла Діденко. Тут вони діляться емоціями та історіями про своє життя.

"У нашому закладі пройшло таких 82 дітей, з них глибоко недоношених 12 дітей — до 1,5 кг ваги. Найменші — до 900 грамів, кого вдалося виходити й вернути дітей батькам", — сказала Діденко.

Фото: Суспільне Вінниця

Інна Житова — мама передчасно народжених дітей. Валерію — 6, Ганні — 18 років.

"Були важкі етапи, кожен день ми хвилювалися. Ми молилися й очікували на позитивний результат", — каже Житова.

Обох виходжували у відділенні патології новонароджених і недоношених дітей обласної дитячої клінічної лікарні. Відділення функціонує з 1980 року. Тепер сюди привозять лише найважчих дітей.

"У нас єдине в області відділення анестезіології й інтенсивної терапії з виїзною бригадою. Вона транспортує діток з усіх пологових, стаціонарів. Нетранспортабельних станів нема", — розповів лікар-неонатолог Руслана Гомон.

Фото: Суспільне Вінниця

У реанімації “поспішайки” іноді проводять по кілька місяців, доки їхній стан не стабілізують. За словами заввідділення Костянтина Берцуна, передчасно народжені потребують особливої уваги.

"Тут вони мають навчитися дихати самостійно, відлучитися від респіраторної підтримки. Тільки таку відносно стабільну дитину ми передаємо на другий етап виходжування, відділення патології й недоношених дітей", — сказав Берцун.

Фото: Суспільне Вінниця

Понад 40 років виходжує передчасно народжених діток Марія Добіжа. Скільки врятувала їх за цей час, каже, перестала рахувати. З деякими родинами й досі підтримує спілкування.

"У мене була дитина, одна із перших, а тепер їй 25 років. Це була глибоко недоношена дитина, ми її виходили, вона місяць помирала. В один із днів дзвінок, голос каже, "Я Вас запрошую на випускний"такі моменти важливі для нас", — розповіла Добіжа.