Ремонтують та модернізують мережі: вінницькі газовики на 91,5% готові до опалювального сезону

. ілюстративне фото з Facebook-сторінки "Вінницягаз"

Газовики Вінниччини готові до опалювального сезону на 91,5%. З початку року підприємство освоїло 60 млн грн, які спрямували на ремонт та модернізацію газових мереж. Компанія створила необхідний запас матеріалів та обладнання на випадок пошкодження росіянами газогонів. Про це Суспільному розповів голова правління АТ "Вінницягаз" Ігор Квік.

"На сьогодні ми захищаємо наші споруди, облаштовуємо наші критичні шафорегуляторні та газорегуляторні пункти бетонними блоками, захищаємо бігбегамиБіг-бег (з англійської великий мішок) — м'який контейнер, промислова тара, вироблена з гнучкого матеріалу і призначена для перевезення та зберігання різного роду вантажів і матеріалів, що мають сипучу консистенцію, такі як зерно, пісок, добрива, пелети, гранули пластика та ін. Біг-беги найчастіше виготовлені з товстого плетеного поліетилену або поліпропілену. , наповнюючи їх сипучими матеріалами. На сьогодні ми вже захистили 12 основних газорегуляторних пунктів, 10 газорегуляторних. Ми зробили колосальну роботу. За дев'ять місяців ми освоїли близько 60 млн. Ці кошти були направлені на модернізацію системи газопостачання. Це заміну газових мереж, газорегуляторних пунктів, шафорегуляторних пунктів, комбінованих будинкових регуляторів тиску, також заміну станцій катодного захисту, заміну газових лічильників. Ми підготувалися до опалювального сезону. Ще до кінця року освоїмо 1,5 млн грн. Ці роботи не будуть пов'язані з відключенням споживачів, це, в основному, газових лічильників та комбінованих регуляторів тиску", розповів Ігор Квік.

За його словами, передбачаючи можливі атаки ворога на енергетичну інфраструктуру, "Вінницягаз" як оператор ГРМ готовий забезпечити роботу газорозподільної мережі навіть в умовах повного блекауту для можливості подати газ до кожного споживача.