Майстер-клас "Весняні квіти": у Вінниці переселенців навчали виготовляти магнолії

. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці зорганізували майстер-клас із виготовлення композиції "Весняні квіти". Учасниками заходу стали відвідувачі терцентру, які переїхали до міста з прифронтових територій.

Про це розповіла Суспільному інструкторка з трудової адаптації терцентру Ніна Скворцова.

На майстер-класі виготовляли магнолії. Для цього використовували клей, ножиці, фарби, гілля дерев та синтетичний матеріал фоаміран, розповіла Ніна Скворцова.

Фото: Суспільне Вінниця

На такому майстер-класі не вперше Ольга Лактіонова. Жінка до Вінниці переїхала із Маріуполя. Свою композицію, як і попередню передасть одній із вінницьких лікарень, аби квіти магнолії підіймали настрій пацієнтам.

"Моя донька працює в лікарні, коли я приношу черговий виріб вона каже: "мама можна я заберу? Нехай там люди теж радіють цій красі". На наступний день вона приходить і просить зробити ще 4 таких. Розумієте, людям теж не вистачає цієї красоти", — розповіла переселенка з Маріуполя Ольга Лактіонова.

Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці жінка уже рік. Із рідного міста виїздила під звуки вибухів, проїжджала і фільтраційні російські блокпости. До терцентру на майстер-класи приходить щотижня. Уже навчилася робити ляльки-мотанки, об'ємні вироби з паперу, прикраси.

"Тут стреси всі проходять і душа відпочиває, а нам це зараз дуже потрібно. Ми багато пережили, там було важко, а тут ця "чорнота" від вибухів заповнюється. Ми за рік тут багато чого наробили", — зазначила Ольга Лактіонова.

Нарізані з фоамірана пелюстки учасники фарбують у рожевий колір. Далі їх потрібно розігріти на прасці.

"Берете листок і приставляєте до гарячої праски і він нагрівається і змінює форму. Потім докручуємо його до потрібної форми", — розповіла Ніна Скворцова

Фото: Суспільне Вінниця

Сформовану квітку магнолії приклеюють до гілля. Учасниця майстер-класу Людмила Полякова каже, результатом задоволена. У планах виготовити ще кілька таких для великої композиції.

"Я її поставлю у себе в кімнаті, щоб око раділо. Вони такі ніжні, дивишся на них і душа мліє", — розповіла переселенка з Маріуполя Людмила Полякова.

Фото: Суспільне Вінниця

Майстер-клас безкоштовний. Провели його для п'яти переселенок. На наступному тижні відвідувачі терцентру вчитимуть створювати Великодній кошик з фетру. Участь у ньому за попереднім записом.

Читайте також

  • "Від дитини до дитини": у Вінниці збирають книги, іграшки та солодощі для Балаклії
  • Пейзажі, натюрморт та посуд: у Вінниці відкрилася виставка 11-річного художника