В окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, яка дислокується на Вінниччині, розповіли, як використовують зенітні гармати С-60. Захисники відбивають атаку російських військових на Херсонському напрямку, пише АрміяINFORM.
Зенітники максимально швидко працюють, збираються і залишають позиції. Адже відразу після їхньої роботи росіяни підіймають свої БПЛА, щоб вирахувати їхнє місце розташування.
"Надходить сигнал, ми миттєво виїжджаємо на вогневу позицію, маскуємось, знаходимо орієнтири. За допомогою планшету розраховуємо деякі дані та починаємо добряче "прогрівати" вогневі позиції ворога", — розповідає військовий на псевдо "Студент".
Військові модернізували гармату часів Другої світової війни. За їхніми словами, це дає можливість підвищити маневровість бойової обслуги, швидко займати та покидати вогневий рубіж.
"Так, 57-мм система розроблялася ще в роки Другої світової війни. Але наші воїни модернізували цю установку та встановили на шасі вантажівки КамАЗ", — розповів "Студент". — Саме цей КамАЗ ми затрофеїли у перші два місяці війни. Спочатку пробували працювати з одного, нам сподобалось, адже побачили результат. Потім додався ще один".
Найбільшу ефективність зенітка С-60 демонструє під час знищення живої сили та легкоброньованої техніки. Навіть на значній дальності, стверджують українські військові. Для роботи по повітряних цілях установка, кажуть, так би мовити, морально застаріла.
"Де б ми не були — намагаємося бути максимально корисними, навіть зараз чекаємо команди і готові їхати працювати. Ще багато роботи, але ми рухаємось у правильному напрямку. Втома відходить на другий план, бо виборюємо щасливе майбутнє нашої держави", — кажуть бійці.
Читайте також: Бачить ворога першим: історія аеророзвідника з Вінниччини