"Востаннє чула його голос три місяці тому", – мама звільненого азовця, якого засудили до смертної кари

. Костянтин Нікітенко на псевдо "Фокс"

Серед захисників, яких звільнили із російського полону – 20-річний Костянтин Нікітенко на псевдо "Фокс", який родом із села Тартак Чечельницької громади на Вінниччині. Про це Суспільному повідомила мама бійця Світлана Нікітенко.

Костянтин Нікітенко — військовослужбовець полку "Азов". Він один із тих, кого бойовики самопроголошеної "ДНР" засудили до смертної кари.

Про звільнення сина мама бійця дізналася учора, 22 вересня.

"Син зателефонував учора вранці. Каже: "Мама, це я". Так завжди говорив, коли телефонував із іншого номера. Сказав, що з ним усе добре, ушкоджень немає, все добре. Емоції переповнювали, не можу їх пояснити. Востаннє чула його голос три місяці тому. Ще не знаю, як зустрінемося. Знаю, що його повезуть на реабілітацію у санаторій. Можливо доведеться зачекати тиждень чи два, поки пройде реабілітація", – розповіла Світлана Нікітенко.

За словами мами бійця, 8 березня син уже був на війні.

"Він пішов на строкову службу в армію минулого року. Мав уже демобілізуватися, але почалася війна. Тому підписав контракт і пішов захищати Україну. Зовсім молодий хлопець 20 років. Його родина проживає у нас в селі: батько, мати і молодший братик Максим, 2015 року народження. Сам по собі дуже спокійний, врівноважений. З дитинства захоплювався віртуальними іграми в танки. Це було його хобі. Так і попав у танкісти. За словами його мами, знищив близько 30 російських танків", – розповіла староста села Тартак Олена Павлишена.

Російський пропагандист Дмитро Стешин стверджував, що "Фокс" нібито їздив Маріуполем на БТР та стріляв по людях "задля розваги".

"Дуже раді, що Костянтина визволили. Дуже добра дитина. Знала його до армії, як навчався у школі й училищі. Дуже хороший хлопець", – розповіла Суспільному одна із місцевих мешканок.

Читайте також: Вінницьких "азовців" звільнили з російського полону: що відомо

Що відомо

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.

Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

Читайте також