На Вінниччині для військових, які повернулися з полону, поранених бійців, капеланів та волонтерів організували відпочинок на природі. Для них підготували різноманітні майстер-класи та кухню просто неба.
Про це Суспільному розповіла організаторка заходу, співзасновниця благодійного фонду "Ноїв Ковчег" Ірина Ткачук. За її словами, дозвілля підготували, аби люди "смачно поїли та перезавантажилися".
Просто неба військові, зокрема, спілкувалися з бойовими побратимами, випікали пончики, розписували печиво та варили юшку.
"Дати людям надію, показати їм, що ми не байдужі, що вони не одні. Бо вони втрачають дуже багато. Якщо у нас є руки й ноги, наше серце також дуже багато втратило. І ми хочемо показати, що ми разом. Щоб вони мали надію на Бога, що Україна буде, вона вистоїть, і вона стовідсотково буде мати перемогу. І ми можемо жити в такій країні завдяки таким чудовим людям", — розповіла Ірина Ткачук.
До організації заходу долучилися волонтери, підприємці Вінниччини та церкви різних конфесій. У тому числі й релігійні громади зі США.
Серед модераторів заходу був пастор Євангельської церкви з міста Південне — лейтенант капеланської служби 30 дивізіону надводних кораблів ВМС ЗСУ Олександр Чоков. Від початку повномасштабного вторгнення РФ він на службі в 35 бригаді морської піхоти. Чоловік 43 дні провів у російській неволі. У полон його взяли, коли разом з іншими капеланами поїхав за тілами загиблих оборонців на острів Зміїний.
"Була команда забрати тіла і привезти їх до Одеси. Провести службу — привезти до Одеси. Коли ми приїхали туди, росіяни прийняли нас у полон. Коли вони нас взяли в полон, то допитували. Відкрили проти нас справу, що ми шпигуни, що ми їхали з якоюсь метою на острів Зміїний. І 15 років нам по справі цій йшло. Але, слава Богу, Україна нас визволила", — розповів Олександр Чоков.
Учасницею заходу була військовослужбовиця 141 бригади окремої механізованої бригади Ганна Владикіна. Вона розповіла, що на фронті спершу була бойовою медикинею, витягувала з поля бою поранених. Згодом жінка стала операторкою дрона. Під час виконання бойового завдання Ганна отримала поранення.
"Коли я зрозуміла, що цей дрон полює саме на мене (він на мене скинув скид), то я ще два кроки змогла зробити. Впала. Другий скид він мені кинув на спину. Внаслідок цього я зараз на кріслі колісному", — розповіла Ганна Владикіна.
На лікуванні захисниця понад пів року. За її словами, такий відпочинок на природі важливий, адже це можливість змінити картинку перед очима, зустрітись із бойовими побратимами.
Серед учасників заходу був і військовослужбовець Олексій Свічкар. Восени 2024 він втратив ногу на Запорізькому напрямку.
"9 листопада 24 року був штурм: міни, скиди... Так втратив ногу. Вісім діб повз до своїх, втратив пальці — обмороження. Але загалом все добре. Живий здоровий, вже бігаю", — сказав чоловік.
Таке дозвілля на природі йому сподобалося.
"Мені подобається, побачив давніх друзів, з якими вже пів року по лікарнях. Тут зустрілися, поспілкувались", — розповів Олексій Свічкар.
Учасниця заходу Наталя привела з собою двох королівських пуделів — Аліту та Балу. 2022 року цих собак евакуювали з Херсонщини.
Тепер жінка — їхня нинішня власниця. Собак та папугу, з якою фотографувалися бійці, Наталя привела як антистрес для оборонців.
"Коні, собаки, папуги — з метою приносити позитив. Вони свого роду психологи у нас. Знаючи, як наші тварини емоційно лікують, от з цією метою ми і тут", — сказала Наталя.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube, Whatsapp та TikTok