У Росії, а саме в Республіці Бурятії, виявили останки чоловіка, який зник там 2009 року під час поїздки на наукову конференцію. Ймовірно, йдеться про науковця Анатолія Новікова, який представляв Вінницький національний технічний університет.
Як повідомили в Телеграм-каналі Слідчого комітету РФ у Бурятії, останки знайшли 14 травня у лісі біля села Новий Енхалук.
Поряд із рештками лежали мобільний телефон із унікальним IMEI-кодом, що збігся з номером телефона Новікова, куртка, схожа на ту, в якій він зник, вставні щелепи та кілька українських монет.
Російські слідчі призначили молекулярно-генетичну експертизу для ідентифікації останків.
Як зник Анатолій Новіков
Як повідомляє українське інтернет-видання "Обозреватель", 22 червня 2009 року 73-річний Анатолій Новіков прибув до Улан-Уде, щоб узяти участь у міжнародному семінарі з плазмової емісійної електроніки, що проходив на турбазі "Енхалук" на березі Байкалу.
У коментарі Суспільному телефоном колишній ректор вінницького технічного вишу (з 1989 по 2010 роки) Борис Мокін розповів, що, попри те, що вчений планував виступити на заході, офіційного запрошення він не мав і не був включений до списку учасників. Втім, поїхав туди як слухач.
Це була конференція по плазмі, а він якраз займався в нас. Так звана шарова блискавка. І він її проблемою займався, і докторську на цю тему захистив. І там саме конференцію вирішили по цій проблематиці зробити, таку міжнарону. Туди з’їжджалися з різних країн. Він дуже хотів, але я його не відпускав, тому, що я не хотів його в тайгу відпускати. Там заблудитися, якщо ти не знаєш лісу, елементарно. Немає чого туди їхати так далеко. Тому я йому відмовив у відрядженні. Він був у нас єдиний в університеті спеціаліст по плазмі. Після того, як він загинув, цю тематику ніхто не розробляв", — розповів Мокін.
Після прильоту в Улан-Уде, за словами очевидців, науковець мав вигляд виснаженого і повільно реагував на події. Наступного дня він разом з іншими прибув на турбазу, а востаннє його бачили на центральній вулиці села Енхалук. Тоді він пішов до лісу й безслідно зник.
Мокін сказав нам, що Новіков був хорошим спеціалістом. Після завершення конференції йому зателефонували з Росії та запитали, чи не повернувся науковець в Україну, оскільки на турбазі лишилися його речі.
Пошуками науковця займалися рятувальні служби, водна міліція та кінологи. Донька вченого Тетяна приїжджала з України, щоб долучитися до пошуків, однак жодних результатів це не дало.
Пошукові заходи офіційно припинили у 2019 році.
Спогадами про Анатолія Новікова та світлиною, на якій вони разом, із Суспільним поділився Олег Гоменюк, колишній студент вишу, в якому викладав науковець.
"Він був професор на кафедрі мікроелектроніки, викладав вакуумну техніку, був дослідником виникнення природи шарової блискавки, це була його основна наукова робота, видав книжку. Він також був керівником у моїх двох друзів, випускників ВДТУ. Цікава людина була, ходив багато у походи, попри свій поважний вік. На фото ми в поході на Кольському півострові, тоді йому було близько 60 років, наскільки я пам'ятаю. Багато цікавого знав і розповідав", — розповів Олег Гоменюк.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube, Whatsapp та TikTok