Вінниця уклала партнерську угоду з французьким містом Діжон, а Вінницька область – з регіоном Бургундія-Франш-Конте. Співпраця передбачає обмін досвідом у сферах освіти, медицини, екології та сталого розвитку.
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
За словами міського голови Сергія Моргунова, партнерство базується не лише на спільних проєктах, а й на взаємній довірі, обміні досвідом та спільних цінностях.
"Французька сторона проявила велику відкритість до практичної співпраці у сферах освіти, екології, сталого розвитку, місцевого самоврядування. Для нас важливо не просто підтримувати міжнародні контакти, а розвивати міцні горизонтальні зв’язки, де громади говорять з громадами напряму. Під час повномасштабної війни ми особливо відчуваємо силу підтримки наших європейських партнерів", — розповів Сергій Моргунов.
За словами заступника міського голови Владислава Скальського, партнерство охоплює багато напрямків — зокрема розвиток реабілітаційної інфраструктури, інклюзії, медицини, культури та обміну досвідом. Він також відзначив інноваційний проєкт OnDijon, який може стати зразком для розвитку Вінниці як "розумного міста".
Крім того, з початку повномасштабної війни регіон Бургундія-Франш-Конте мобілізував 500 тисяч євро для гуманітарної підтримки, допомоги біженцям та прикордонним територіям України.
Під час візиту до Франції вінницька делегація відвідала університетську лікарню Діжона (CHU), одну з найбільших у країні. За словами Галини Якубович, вже розпочалася співпраця з лікарнею у сферах кардіології, акушерства та гінекології. Також обговорювались подальші кроки у співпраці з центром репродуктивних технологій та кардіології.
Щодо Вінницької області, то заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк розповів, що співпраця обласної Ради з регіоном Бургундія-Франш-Конте триває понад два роки. За цей час на Вінниччині реалізовано низку ініціатив.
Так, у Мурафській громаді в рамках програми SEED облаштовано дитячий Центр денного догляду. У Вапнярці за підтримки ACTED та уряду Канади на базі філії Центру соціально-психологічної реабілітації "Обрій" відкрито соціальні майстерні для молоді з інвалідністю.
Крім того, незабаром завдяки програмі "Підтримка організацій громадянського суспільства, що спеціалізуються на наданні допомоги людям з інвалідністю у Вінницькій області" має запрацювати п’ятимісячний табір для дітей з порушенням слуху. Табір працюватиме завдяки фінансовій підтримці Бургундія Франш-Конте та за сприяння Вінницької обласної Ради.
У рамках грантової міжурядової угоди між Україною та Францією планується також будівництво дитячого реабілітаційного центру у Вінниці та реконструкція реабілітаційного відділення у Ладижині.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp