Перейти до основного змісту

Суд закрив провадження у справі щодо поділу майна Петра та Марини Порошенків: що відомо

Офiцiйно

На Вінниччині 16 травня Крижопільський районний суд ухвалив рішення про закриття провадження у справі за позовом Марини Порошенко до Петра Порошенка про поділ майна. Причина — відсутність предмета спору.

Водночас адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що це рішення може бути оскаржене. Про це Суспільному повідомила кореспондентка Суспільного з зали суду.

Позов до суду Марина Порошенко подала 27 березня 2025 року. Згідно з декларацією Петра Порошенка, спільні активи подружжя становлять понад 17,1 мільярда гривень.

Справу розглядали у Тульчинському районі, за місцем реєстрації відповідача — Петра Порошенка. Засідання розпочалося о 10:00. У ньому взяли участь адвокати обох сторін: Ілля Новіков — представник Петра Порошенка, та Крістіна Мисенко — представниця Марини Порошенко.

Суддя Крижопільського районного суду Лариса Швець . Суспільне Вінниця

Під час засідання суд долучив до справи повідомлення від Міністерства юстиції щодо санкцій.

"Зміст листа свідчить про можливі заперечення Мін'юсту, які формально такими не є, — сказав адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков. — Я не заперечую проти долучення документа, однак прошу суд не розглядати його як офіційне заперечення".

Ілля Новіков — представник Петра Порошенка. Суспільне Вінниця

Зі свого боку, адвокатка Марини Порошенко наполягала на праві її клієнтки на частину спільного майна.

"Марина Порошенко не перебуває під санкціями й має повне право на свою частку майна, придбаного у шлюбі. Саме тому ми подали позов про поділ", — сказала Крістіна Мисенко.

Ілля Новіков запропонував суду ухвалити рішення вже на підготовчому засіданні.

"Оскільки відповідач не заперечує вимог, суд може винести рішення без переходу до розгляду по суті", — сказав Новіков.

Крістіна Мисенко — представниця Марини Порошенко. Суспільне Вінниця

Суд оголосив резолютивну частину ухвали, а повний текст рішення з мотивувальною частиною буде виготовлено протягом п’яти днів. У повній ухвалі будуть наведені обставини справи, правова оцінка та аргументи суду. Після цього документ стане доступним сторонам і, за потреби, може бути оскаржений.

Ухвалою суд постановив:

"Закрити провадження у справі за відсутністю предмета спору. Повторні звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами про той самий предмет і з тих самих підстав не допускаються. Зобов’язати Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області повернути Порошенко Марині Анатоліївні 15 640 гривень судового збору згідно з платіжною інструкцією №366-792 від 21 березня 2025 року".

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом 15 днів з дня її проголошення.

Що сказав адвокат Ілля Новіков

Після засідання адвокат відповідача Ілля Новіков сказав, що не погоджується з рішенням суду, вважаючи, що предмет спору таки існує:

"Суддя постановила, що між Мариною і Петром Порошенками відсутній предмет спору. Ми вважаємо це юридично неправильним. Предмет спору існує тоді, коли подана позовна заява, відповідна до закону. Ця ситуація пов’язана з указом президента Зеленського про санкції щодо Петра Порошенка, і ніхто цього не приховує".

Адвокат сказав, що справа не стосується переписування чи приховування майна, як це іноді інтерпретується:

"Мова йде про те, що Марина Порошенко, яка не перебуває під санкціями, не має змоги розпоряджатися чи повноцінно користуватися своєю половиною спільного майна. Вона звернулася до суду за захистом цього права, але суд у цьому їй відмовив".

Також Ілля Новіков прокоментував позицію Міністерства юстиції, яке надіслало до суду листа:

"Це був лист трохи дивної правової природи. Якщо держава вважає, що сторони намагаються досягти протизаконної мети через позов, вона повинна вступити в процес в особі прокурора. Цього зроблено не було. Натомість був просто лист з нагадуванням про санкції. Ми дочекаємося повного тексту ухвали й визначимо, чи будемо її оскаржувати, чи оберемо інший юридичний шлях".

На завершення Новіков сказав, що рішення суду не є остаточною крапкою в цьому процесі.

"У нас є план Б, якщо не спрацює — буде план С. Ми готові захищатися далі".

Контекст: що передувало справі

12 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти Петра Порошенка, а також бізнесменів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова і політика Віктора Медведчука. Зокрема, їм заблокували активи, заборонили брати участь у приватизації та оренді держмайна, а також здійснювати діяльність у сфері безпеки та оборони.

У березні 2025 року Нацбанк оштрафував АТ "Міжнародний інвестиційний банк", власником якого є Петро Порошенко, на 20,5 млн грн за порушення законодавства щодо відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

За підсумками 2024 року подружжя Порошенків задекларувало 4,6 мільярда гривень доходу.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції