Після трьох років у російському полоні військовий із Харківщини Григорій Філяк нарешті обійняв свого онука. Його зустріч із родиною відбулася у центрі реінтеграції на Вінниччині. Захисника чекали 1108 днів.
Про те, що пережив боєць у неволі і як надолужує втрачене — розповів Суспільному.
Григорій Філяк — уродженець Харківщини. Уперше став на захист України у 2015 році, служив у зенітно-ракетному полку в зоні АТО. Після демобілізації працював трактористом, але з початком повномасштабного вторгнення добровільно повернувся до війська. Тоді його онукові Дмитрику було лише півтора року.
У березні 2022 року Григорій Філяк потрапив у полон на Донеччині. Рідні чекали його 1108 днів.
"Дуже важко було, але просила Бога, щоб лише живий був. Місяць шукали його і знайшли", — розповіла дружина Наталія.
За словами Наталії, вона щодня молилася за чоловіка і писала йому листи. До нього дійшло лише два.
Після потрапляння в полон, розповів Григорій Філяк, життя втратило сенс: "Думав, краще б убили, ніж потрапити в полон. Там не мед: допити, побиття. Не хочу це згадувати. Головне, що я вдома", — розповів військовий.
Дружина, донька, зять та онук приїздили до центру двічі. Родина велика — дев’ятеро братів і сестер, жива мати. Усі чекають зустрічі.
"Ми ж зідзвонювалися, коли відбувся обмін, по відео… Він каже: “І уявити не міг, який онук подорослішав". Одразу хотіли приїхати до нього. Але він: “Ні, ні, не можна.” Ми б того вечора приїхали. Як тільки з’явилася можливість — одразу приїхали. Одразу", — розповіла донька звільненого з полону Аліна Єлісєєва.
Попереду — лікування, психологічна реабілітація та повернення до мирного життя. Але найголовніше, за словами Григорія Філяка, він знову поряд із рідними.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp