Автомобіль для перевезення волонтерів, а також для транспортування продуктів людям, передали в Ужгороді 21 березня представникам громадської організації "Іскра добра".
За словами волонтера ГО "Іскра добра" Олега Бібікова, зараз у них є "Фудтрак — їжа без кордонів" — це вантажівка, переобладнана під мобільну кухню. Цим авто возять їжу в різні населені пункти. Автомобіль, який передали волонтерам 21 березня, будуть використовувати для транспортування їжі у населені пункти, куди не може доїхати фудтрак.
"Це дуже важливий подарунок для нашої організації, тому що ця машина, по-перше, буде їздити з генератором на лафеті, а по-друге, завдяки цій машині ми матимемо можливість доставляти ще глибше (якнайдалі в різні населені пункти — ред.) гарячу їжу для людей, які потерпають від обстрілів. Нам дуже не вистачало в нашій організації таких машин", — розповідає Олег Бібіков.
Придбали авто волонтерам, які готують гарячі обіди для евакуйованих та тих, які втратили житло через обстріли, представники благодійного фонду "Комітет медичної допомоги в Закарпатті" та французької асоціації "SAFE". Скільки витратили на автомобіль, не розповідають.
"Ми закупили для волонтерів генератор потужний, вони можуть бути мобільними і готувати їжу там, де немає світла. Хлопці зателефонували нам і розповіли, що вони з фудтраком не дуже мобільні, тому що це вантажівка, а деякі люди в прифронтових зонах можуть прийти і забрати харчі з фудтраку, а деяким треба довезти. Відтак ми сформували запити і долучили наших партнерів до цього проєкту", — розповідає Наталія Кабацій, директорка БФ "Комітет медичної допомоги в Закарпатті".
Французька асоціація "SAFE" співпрацює з "Комітетом медичної допомоги в Закарпатті" з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, каже директорка асоціації Катрін Дюплессі.
"Коли ми дізналися про таку потребу, що волонтерам фудтраку потрібна машина для довозу, то вирішили підтримати такий запит. Для нас було важливо обрати автомобіль, який мав би багато функцій, а саме: перевезення персоналу, який обслуговує фудтрак, а також можливість перевозити гарячі обіди, а також технічні можливості, наприклад, помити руки, підігріти їжу тощо. Позаду є ще відсік, де ми можемо перевозити продукти туди, куди потрібно", — додала Катрін Дюплессі.
За словами Олега Бібікова, їхня організація працює впродовж трьох років. Волонтери під час облоги Чернігова залишилися в місті, де забезпечували 22 тисячі гарячих обідів щодоби на базі місцевих ресторанів.
"Після трагедії на Каховській ГЕС, ми приїхали туди та вже два роки забезпечуємо людей гарячим харчуванням в Херсонській області. Окрім гарячої їжі, ми разом з "Комітетом медичної допомоги в Закарпатті" забезпечували людей сонячними панелями, зарядними станціями, маленькими генераторами. Наша організація забезпечує людей свіжим хлібом по всій лінії фронту", — додає Олег Бібіков.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok