Маскувальні сітки, костюми та накидки на шоломи в’яжуть третій рік волонтери в Ужгороді. Упродовж 2024-го виготовили 386 сіток та 168 чугайстрівМаскувальні костюми. Про це Суспільному розповіла керівниця підрозділу виготовлення маскувальних сіток громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових" Тетяна Гончар.
Маскувальні сітки, маскувальні костюми – чугайстри та кавери – маскувальні накидки для шоломів, волонтери в'яжуть в ПАДІЮНіПалац дитячої та юнацької творчості з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Щодня сюди приходять близько 10-ти волонтерів.
"Ми працюємо щодня, навіть на вихідні. Це наш кістяк, які приходять на постійній основі, то ми приходимо у будні в першій половині дня. Але хто хоче, то може долучитися. У нас є люди, які ввечері приходять після роботи, є кілька матусь, які приводять сюди дітей на гуртки і піднімаються у той час до нас і допомагають нам в'язати", — розповідає Тетяна Гончар.
В Ужгороді волонтери в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
В основному у день в’яжуть одну маскувальну сітку. За словами Тетяни Гончар, гроші на матеріали збирають самостійно, продаючи на ярмарках власноруч зроблені сувеніри.
"Один шолом можна виготовити досить швидко, бо невелика площа, то за кілька годин можна зробити. А чугайстри — це займає більше часу, бо там 5 деталей, зшити, виготовити, то це до трьох днів. Я приїхала з Києва, тут уже волонтерю третій рік. Ми приїхали у перші дні повномасштабної війни. Вирішили чимось допомагати, допомагати військовим, щоб це пришвидшило перемогу", — каже волонтерка Наталія.
В Ужгороді волонтери в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
Ужгородка Аліна в’язати маскувальні сітки в ПАДІЮН приходить з початку повномасштабного вторгнення Росії.
"Кілька годинок намагаємося щодня виділяти. Беремо участь у ярмарках, ужгородці підтримують нашу роботу своїми донатами і ми маємо змогу допомагати нашому війську. Ми запрошуємо друзів, звісно, але не так багато приходять, як ми запрошуємо. Ми таким чином вирішили, що будемо допомагати. Я вважаю, що кожен має робити те, що він може, з тим, що має, там, де він є. Це зовсім неважко, навіть діти можуть долучитися, єдине — треба мати терпіння", — каже Аліна.
В Ужгороді волонтери в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
За словами Тетяни Гончар, впродовж 2024 року волонтери виготовили 386 сіток та 168 чугайстрів.
"Сітку я закупляю рулон, що має 200 метрів, з того ми ріжемо на свої розміри. Так само тканину ми купуємо 5-6 рулонів, на стрічки ми не ріжемо самостійно, ми даємо на фабрику і нам безкоштовно нарізають. Мінімальна ціна одної маскувальної сітки виходить близько 500 гривень", — зазначила Тетяна Гончар.
В Ужгороді волонтери в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
Читати ще
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok