Перейти до основного змісту

Довіра до ЗМІ в українців зменшилася до 50% — експертка

Директорка міжнародної організації Internews Network в Україні Джилліан Маккормак під час дискусії на форумі Re:Open Zakarpattia". 9 листопада 2024 року. Re: Open Zakarpattia 2024

У 2024 році довіра українців до медіа знизилась до 50%. До Офісу президента як джерела інформації, уряду та інших органів виконавчої влади, довіра також суттєво впала.

Про це сказала директорка міжнародної організації Internews Network в Україні Джилліан Маккормак під час дискусії на форумі "Re: Open Zakarpattia 2024Re:Open Zakarpattia – це форум ідей та рішень для розвитку Закарпатської області, як мультикультурного фронтиру, мосту України до ЄС та НАТО, "пілотного регіону" для структурних реформ, які можуть бути мультипліковані по всій країні.", який проходить на Закарпатті.

За її словами, Україні багато чого вдалося сформувати у медіасфері протягом останніх років. Було проведено успішну реформу Суспільного Мовлення, у порівнянні з іншими країнами. Також в Україні є сильні як національні, так і регіональні медіа, які протягом багатьох років нарощували власну репутацію.

"В Україні дуже хороші команди журналістів-розслідувачів на різних рівнях. Є чудові професійні регіональні команди, які допомагають підтримувати підзвітність та прозорість місцевої влади перед громадянським суспільством. Багато країн цьому можуть позаздрити. Крім того, в Україні дуже потужне і міцне громадянське суспільство, тобто середовище для існування незалежних ЗМІ доволі хороше. І коли влада щось робить не так, незалежні медіа та громадянське суспільство разом відстоюють свої позиції", — сказала Джилліан Маккормак.

У 2024 році довіра українців до медіа знизилась до 50%. До Офісу президента як джерела інформації, уряду та інших органів виконавчої влади, довіра також суттєво впала. Про це свідчать результати дослідження "Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році", проведеного компанією InMindЦе провідна незалежна українська дослідницька компанія з власною опитувальною мережею та онлайн панеллю, яка спеціалізується на проведенні онлайн та оффлайн досліджень споживчого та ділового ринку, стейкхолдерів і споживачів, медіа, суспільної думки, корпоративної репутації, а також консалтингу в галузі досліджень та аналізу даних.. Загалом було опитано 3 тисячі респондентів.

Статистика опитування. Re: Open Zakarpattia 2024

За словами керівниці Internews Network, люди також почали менше довіряти тому, як висвітлюється хід війни в Україні.

"Звичайно, є винятки та певна довіра до окремих регіональних онлайн-медіа, радіо та газет. Таке зниження рівня довіри пов’язане й з тим, що інформація, яку люди отримують з екранів телевізора, відрізняється від того, що розповідають родичі чи друзі, які повернулися із війни", — сказала Джилліан Маккормак.

Зниження рівня довіри до ЗМІ спостерігається і серед військових, які черпають інформацію переважно з телеграм-каналів. "І це попри те, що телеграм зараз асоціюється з токсичним супом, де є якась частина "хороших каналів", а є й жахливі, які подають недостовірну інформацію. Тому надміру покладатись на це джерело інформації (70% опитаних українців стверджують, що отримують новини саме звідти) не варто", додала експертка.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції