НСЗУ виявила порушення в Ужгородському пологовому будинку: що відомо

В Ужгородському пологовому будинку виявили порушення під час моніторингу НСЗУНаціональна служба здоров'я України — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій.. Якщо їх не усунуть — медзаклад буде зобов’язаний повернути частину фінансування Національній службі здоров'я України.

Про це на брифінгу в Ужгороді 19 вересня повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак.

За її словами, моніторинг в Ужгородському міському пологовому будинку проводили за напрямком "пологи".

"Ми побачили при опрацюванні всіх документів і при опрацюванні всіх вимог, що заклад не має базового обладнання, яке підписував керівник, беручи на себе зобов'язання з Національною службою здоров'я України, що він може надавати відповідно ці послуги, тому тут буде інша розмова. Медзаклад ваш буде повертати кошти Національній службі здоров'я України. Мені здається, що там навіть призупинено поки що оплати. Ми виставляємо план усунення недоліків, відповідно надавач має можливість швидко усунути недоліки для того, щоб ми відповідно не розривали договір, але при цьому ми вже не оплачуємо закладу, поки не усунуть ці недоліки", — розповіла Наталія Гусак.

В коментарі Суспільному директор Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні Олег Голуб зазначив, що моніторинг проводився до приєднання пологового будинку до багатопрофільної лікарні. За його словами, більшість виявлених порушень вже усунуті.

"Все необхідне обладнання медзаклад мав у наявності. Пологовий будинок користувався наркозо-дихальним апаратом міської клінічної лікарні за договором оренди. Інше обладнання було наявне, але за бухгалтерським обліком не знаходилося у тих підрозділах, в яких вимагалося за договорами з НСЗУ. Деяке обладнання, яке передали як гуманітарну допомогу, не було зазначене як дитяче, чи неонатологічне", — додав Олег Голуб.

Олег Голуб зазначив, що в медзакладі працюють над тим, щоб привести до ладу бухгалтерський облік та закупити необхідне обладнання.

За словами Наталії Гусак, цьогоріч на Закарпатті перевірили й Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології. Там суттєвих порушень умов договору не виявили.

Брифінг голови НСЗУ Наталії Гусак, місто Ужгород | 19 вересня 2024 року. Суспільне Ужгород

Водночас аналізуючи дані автоматичних моніторингів, у НСЗУ виявили перевищення допустимої кількості кесаревих розтинів у кількох медзакладах області. Йдеться про Хустську, Тячівську, Воловецьку лікарні та лікарню святого Мартина у Мукачеві. Там, за словами Наталії Гусак, від 30 до 40 відсотків від загальної кількості пологів складають саме пологи шляхом кесаревого розтину. Якщо медзаклади не знизять цей показник — наступного року НСЗУ не оплачуватиме їм послуги приймання пологів.

"Є стандарт Мінохорони здоров’я, де визначений допустимий відсоток кесаревих розтинів і НСЗУ не стимулює неприродні пологи. За природні пологи і за кесарів розтин платить однаково. Але НСЗУ відомо, що в окремих медзакладах їх стимулюють, оскільки при кесаревих розтинах найчастіше батьки дають "подяку" (ред. — грошову) лікарю, і ця подяка є вищою при кесаревому розтині, ніж при природних пологах. Пологи в Україні є безоплатними. А молоді сім’ї часом настільки переживають, що їм не нададуть послуги у достатньому обсязі, що вони готові домовлятися з лікарями. А розцінки при кесаревому розтині значно вищі, тому і зростає відсоток кесаревих розтинів", — додала Наталія Гусак.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads