"Найбільша моя ціль — російський танк": історія військового 128-ї Закарпатської бригади Ростислава

Військовослужбовець 128-ї ОГШБр Ростислав разом з товаришем (Ростислав — ліворуч). 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

Ростислав — військовослужбовець 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Восени 2021 року чоловік закінчив бакалаврат у Сумському державному педагогічному університеті, де навчався в Інституті фізичної культури, й вступив до магістратури. Тоді йому було 22 роки.

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії, Ростислав, попри вік і навчання в університеті, які давали право на відстрочку, разом із друзями добровільно вступив до лав ЗСУ. За останні 2 роки військовий вже двічі оформлював академвідпустку, оскільки не залишає планів стати магістром. Наразі чоловік служить у підрозділі безпілотних літальних апаратів, є оператором FPV-дронів.

Історію військового розповіли на сторінці Закарпатського легіону у Facebook.

За словами Ростислава, FPV-дрони наразі залучені на війні по максимуму, тому чоловік дуже часто перебуває на бойових виїздах.

"Це невеликий дрон, але дуже маневровий і ефективний. Ми вражаємо ним різні цілі — піхоту, техніку, артилерійські гармати, склади з боєкомплектом. "Найжирніша" моя ціль — російський танк. Я влучив у нього, хоча в нас тоді не було аеророзвідувального супроводу. Проте розвідники із суміжного підрозділу підтвердили, що танк загорівся. Були також влучення в "БМП-3" і "СолнцепьокВажка гусенична вогнеметна система.". Працюємо ефективно й по російській піхоті. Останнім часом вона періодично штурмує наші позиції, то ми "розбираємо" її ще на підході", — розповів військовий.

Оператори безпілотників намагаються підібратися до росіян якомога ближче, бо так ефективніше виконувати бойові завдання.

"Чим ближче ми знаходимось до військових РФ, тим більшу маємо оперативну відстань і менший час для підльоту до цілі, а це важливо. Зараз намагаємося злітати за 3-4 кілометри від росіян. Підбиралися й набагато ближче. Найкоротша моя відстань до росіян — 300 метрів. Однак працювати в таких умовах дуже важко", — сказав Ростислав.

Оператор FPV-дронів додав, що розрахунки безпілотних літальних комплексів і самі часто стають ціллю для росіян. Ростислав неодноразово пересвідчувався в цьому особисто.

"Росіяни дуже інтенсивно моніторять територію перед своїми позиціями. І якщо запеленгують напрям, відразу почнуть вираховувати, з якої посадки був зліт. Підіймають аеророзвідку, вишукують апаратуру, обладнання для дронів. Коли бачать щось схоже, можуть відправити FPV і вдарити. А якщо переконаються, що це дійсно точка зльоту й там є пілоти, то вже не шкодують нічого", — розповів боєць.

Ростислав каже: не шкодує, що вступив до лав Збройних сил. "Тут непросто, але я вже звик, знайшов тут багато друзів. Втомився, хочеться повноцінно відпочити, але сили воювати поки що є. Поки не думаю над тим, чим буду займатися після війни. Плануватиму майбутнє після повернення додому", — додав чоловік.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads