В Ужгороді продовжують вишивати мапу України. Стартувала акція 16 травня, приурочили її до Всесвітнього дня вишиванки. Роботу планують завершити до 24 серпня на День незалежності України.
Мапу України вишивають в приміщенні Закарпатської Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки. Вигадали і втілюють цей проєкт працівниці закладу.
"Наша мета — вишити цю мапу. Є бажання вишити її до Дня незалежності, але не знаю, чи встигнемо. Тому що цей процес у нас розтягнувся. Хочемо її вишити і повісити у нас, в бібліотеці", — розповідає Надія Яблонська.
Надія Яблонська розказує, за майже два місяці, відколи стартувала акція, у ній взяли участь близько 10-ти учасників.
"Не обов’язково ужгородці. Це і переселенці були, котрі доєднувалися і їм було цікаво. Хтось захотів вишити саме те місто з якого він родом, але, на жаль, змушений був покинути його. На День вишиванки доєднувалася Рима Зюбіна. Минулого разу була мама полеглого героя Тараса Гайдука, вона вишивала. І на День Конституції теж вона ще раз приходила", — додає Надія Яблонська.
Серед учасників акції вимушена переселенка із Київської області Олеся. До акції вона долучається вдруге. Вперше була тут 16 травня, на Всесвітній день вишиванки, коли і стартував проєкт під гаслом "Вишиваємо перемогу".
"Якраз шукала, коли буде такий проєкт. Практично всіх дівчат з маленького на уроках трудового вчили вишивати хрестиком. Це нескладна техніка, щоб прийти і вишити. Той, хто любить на порожньому полотні по схемах вимальовувати щось, тому підійде цей процес", — ділиться враженнями Олеся.
Акцію із вишивання мапи України втілюють за підтримки ГО "Карпатський Фонд". Завдяки цьому закупили полотно розміром два з половиною на півтори метри, нитки та необхідні інструменти. Участь для охочих безкоштовна.
"Я допомагаю, показую, щоб воно все було однакове. Оскільки це мапа України і це не є майстерклас, то ця робота для тих, хто вже вміє вишивати, має бодай якісь елементарні навички з вишивання", — зазначає Надія Яблонська.
В Ужгороді приєднатися до вишивання мапи України можна за попереднім записом в Закарпатській Обласній Універсальній Науковій Бібліотеці.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads