Не пропустили авто для ЗСУ на кордоні з Угорщиною: що кажуть про ситуацію волонтери та прикордонники

Ексклюзивно
КПП "Вилок". Держприкордонслужба України

Мережею шириться інформація про блокування прикордонниками гуманітарних вантажів для Збройних сил України. За словами волонтера Михайла Романа, на КПП "Вилок", що на Закарпатті, прикордонники нібито заблокували виїзд представника волонтерської організації, який перетинав кордон, аби забрати автомобіль для ЗСУ. У Держприкордонслужбі цю інформацію спростували.

Михайло Роман розповів, що впродовж повномасштабної війни ГО "Рух підтримки Закарпатських військових — місто Виноградів" передала військовим понад 100 автомобілів. Жоден з волонтерів, який поданий в систему "Шлях" від організації, не залишився за кордоном.

"Кожна з автівок ввозиться за попередньою митною декларацією та необхідним пакетом документів, що підтверджує намір волонтера, який забирає авто для ЗСУ. Днями наш волонтер привіз до кордону чергову машину для 128-ї ОГШБр. Проте прикордонники на КПП "Вилок" заблокували виїзд представника нашої організації, який перетинав кордон, аби забрати згаданий автомобіль", — сказав волонтер.

Що кажуть в ДПСУ

У коментарі Суспільному речниця Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова повідомила, що вказана інформація не відповідає дійсності та має маніпулятивний характер. Документи у громадян, які їхали того разу через кордон, не відповідали умовам перетину кордону для перевезення вантажів гуманітарної допомоги, а попередні повернення в Україну не мали підтверджень щодо гуманітарної цілі поїздок.

"У понеділок, 27 травня, у пункт пропуску "Вилок" автомобілем "Range Rover" прибув громадянин України 2000 року народження. Він планував виїхати з України на підставі інформації про нього в системі "Шлях" і наявності у його телефоні фото розпорядження Закарпатської ОВА. Документів, які б підтверджували мету поїздки щодо перевезення вантажів гуманітарної допомоги, вказаний громадянин не надав. До того ж у ході аналізу інформації, прикордонники встановили, що вказаний чоловік вже кілька разів перетинав кордон, при цьому підтвердження про ввезення гуманітарного вантажу не було", — сказала Леся Федорова.

За словами речниці, разом з водієм також прямував 45-річний пасажир, громадянин України, який на паспортний контроль надав розпорядження голови Закарпатської ОВА про внесення до системи "Шлях", лист про сприяння від однієї з благодійних організацій, попередню декларацію на ввезення легкового автомобіля як гуманітарну допомогу.

"Водночас з даним пакетом документів громадянин здійснив виїзд днем раніше, 26 травня, а вже ввечері повернувся без гуманітарного вантажу. Вкотре відмітимо, при прийнятті рішення щодо пропуску людей через кордон прикордонники враховують всю наявну інформацію, а також детально вивчають надані на контроль документи", — розповіла Федорова.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads