У річку Шипіт, що на Закарпатті, випустили 8200 мальків струмкової форелі

У річку Шипіт, що на Закарпатті, випустили 8200 мальків струмкової форелі. Закарпатський рибоохоронний патруль/Facebook

У річку Шипіт, що на Закарпатті, 24 травня випустили 8200 мальків струмкової форелі.

Про це повідомили на сторінці Закарпатського рибоохоронного патруля у Facebook.

Зариблення річки провели коштом групи енергетичних компаній, що реалізовують проєкти зеленої енергетики.

Закарпатський рибоохоронний патруль/Facebook

У відомстві додали, що зариблення струмковою фореллю є важливим заходом для відновлення та підтримки популяцій цієї риби в природних водоймах, а також для підвищення біорізноманіття й екологічного стану річок та струмків. Цей процес включає кілька етапів:

Підготовка водойми: Важливо оцінити стан водойми, включаючи якість води, швидкість течії та інші екологічні фактори, що можуть впливати на виживання форелі. Вода повинна бути чистою, прохолодною та добре насиченою киснем.

Вибір та отримання мальків: Для зариблення використовуються мальки струмкової форелі, які вирощуються у спеціалізованих рибних господарствах або інкубаторах. Важливо обирати мальків з місцевих популяцій, щоб зберегти генетичну різноманітність та адаптованість до конкретних умов.

Транспортування мальків: Мальків транспортують до місця зариблення у спеціальних контейнерах, що забезпечують відповідні умови для їх життя під час транспортування (температура води, аерація тощо).

Випуск мальків у водойму: Мальків обережно випускають у воду, враховуючи їх адаптацію до нових умов. Це може включати поступове звикання до температури та складу води.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads