"Я б не проміняв свій підрозділ на жоден інший": історія військового 128-ї Закарпатської бригади Василя

Шеврон 128 ОГШб. Закарпатська 128 бригада | Facebook

Василь — військовослужбовець 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Чоловік родом із Закарпаття, йому 29 років. Через тиждень після повномасштабного вторгнення Росії Василь разом зі старшим братом пішли у військкомат. Обоє попросилися у бойову бригаду. Так і потрапили в штурмовий підрозділ 128-ї ОГШБр.

Історію військового розповіли на сторінці Закарпатського легіону у Facebook.

За словами Василя, після вторгнення РФ в Україну у нього виникло бажання допомогти своїй країні.

"Якби на мене хтось напав, то я б не тікав і не ховався, а давав відсіч. До війни я жив цивільним життям: спав у теплому ліжку, снідав гарячими стравами, ходив на роботу. І тут раптово потрапив на передову в Запорізькій області, в окопи, де тоді був холод. Коли мені дали лопату й сказали, що треба окопуватися, я не розумів, як це робити. Добре, що поруч був старший брат, який усе пояснив", — сказав боєць.

Під час одного з бойових зіткнень штурмовий підрозділ Василя зумів узяти в полон офіцера російської армії.

"Ми тоді тримали позиції в окопах, але оскільки стояли сильні морози, щодоби мінялися й відходили на кілька сотень метрів у промислову зону сусіднього містечка, щоб зігрітися. І от під час мого чергування десь в обід я бачу через вікно, як прямо до будівлі рухається "Камаз" із величезною "Z" на борту. Він під’їхав майже впритул, а потім розвернувся й зупинився метрів за тридцять від нас. Там уже стояла російська підбита техніка. Я сказав про "гостей" командиру, і той наказав зайняти вогневі позиції біля вікон. Тим часом із "Камаза" вийшли кілька росіян й почали оглядатися. Просто так відпустити їх було б неправильно, тому командир скомандував "Вогонь!", і ми відкрили стрільбу з автоматів. Росіяни забігли за "Камаз", кільком під прикриттям машини вдалося втекти. Але коли туди висунулася наша група, то знайшла офіцера — у нього були прострелені ноги, тому й не втік. Ми перев’язали його й відправили в тил", — розповів військовослужбовець.

Як тільки до росіян дійшла інформація про полоненого офіцера, локацію накрили з артилерії. Згодом туди прилетіли кілька вертольотів, а розвідка повідомила, що до промзони рухаються російські танки.

"Нам наказали залишити будівлю, а брат і ще один товариш взяли "NLAWШведсько-британський переносний протитанковий ракетний комплекс." і вирушили назустріч танкам. Вони засіли в посадці, дочекалися російських танків і навели на переднього. Але на ньому, видно, був активний електронний захист, який виявив, що на танк націлюється високоточна зброя. Навідник гармати повернув башту в бік "NLAW" і встиг вистрілити першим. Зіграли роль якісь секунди. Снаряд вибухнув поруч, брат із товаришем отримали осколкові поранення й опіки. Вони зуміли вийти звідти й добратися до своїх, а ту танкову атаку ми відбили за допомогою артилерії", — пригадує Василь.

Старший брат бійця після поранення довго лікувався й за станом здоров’я перевівся на Закарпаття, де продовжує служити інструктором. А Василь і далі залишається в гірсько-штурмовій роті. Він уже молодший сержант, командир відділення, має бойові нагороди. З початку повномасштабного вторгнення військовий кілька разів був поранений, отримав контузії, але щоразу після лікування повертався у свій підрозділ.

"Звичайно, я стомлений. Усі ми втомилися від війни. Хочеться вже повернутися додому, до цивільного життя, створити сім’ю, стати батьком. Погано, що не знаєш, коли це все закінчиться. Але якби була можливість перевестись кудись у тил, то я б відмовився. Бо тут у нас теж сім’я, ті ж близькі люди, на яких можна покластися. Я б не проміняв свій підрозділ на жоден інший", — сказав чоловік.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads