На Закарпатті американка купує сувеніри для аукціону у Сієтлі на підтримку ЗСУ

Американка Ліса Сан Мартін на Закарпатті купує місцеві сувеніри для аукціону, який проведе в Сієтлі. Усі гроші із благочинного заходу підуть на купівлю дронів для ЗСУ.

Ліса Сан Мартін вперше побувала в Україні, коли їй було 16 років. З 1996 року Ліса майже щороку приїздила в Україну. Була тут місіонеркою та вчителькою англійської. Відтоді жінка полюбила Україну. Пів року американка вивчає українську мову.

"Уперше я приїхала в Україну з хором, ми були в Києві. Вдруге мене запросила Тетяна Мачабелі приїхати, зупинитися в неї й вчити людей англійської мови в Ужгороді", — розповідає Ліса Сан Мартін.

Коли почалася повномасштабна війна, американка приєдналася до волонтерів, які допомагають Україні. Цього разу теж привезла допомогу вимушеним переселенцям та військовим. А ще, каже, приїхала на шопінг — купує речі у закарпатських майстрів, які зможе вдома продати на аукціоні, щоб мати змогу купити дрони для ЗСУ.

Фото: Ліса Сан Мартін
"Для мене улюблене — це ручна робота. Гарна вишиванка. І таке моє улюблене. А це я хотіла собі. Але у мене нема стільки багажу, щоб вистачило і для себе, і для аукціону", — додає Ліса Сан Мартін.

Аукціон планують провести у Сієтлі у травні. Збиратимуть гроші на дрони для ЗСУ. Такий захід вже проводили торік.

"Ми будемо продавати квитки на аукціон. Там у нас буде велика вечеря. Спікерами у нас будуть люди, які багато знають про Україну. Зокрема, будуть й політики. Ми хотіли б отримати стільки грошей, як і в минулому році. Тоді ми зібрали 17 000 доларів", — каже волонтерка.

Ліса розповідає, що 6 тижнів тому вона натрапила на сайт, який відкрив американський ветеран Карл Ларсон. Це група підтримки захисту України в Сієтлі.

Фото: Ліса Сан Мартін
"Він американець, воював в Іраку, потім, коли Росія напала на Україну, він приїхав, щоб воювати на боці України. Тут він чітко побачив конфлікт добра зі злом. Через 6 місяців він зрозумів, що більш корисним буде вдома. Для мене це було великим полегшенням — знайти таку групу, яка підтримує і вірить в перемогу України. Що ми робимо? Ми займаємося адвокацією з американським урядом. А ще ми допомагаємо військовим підрозділам купувати речі для безпеки. Ми працюємо з людьми, яких знаємо. Хочемо, щоб українці приєдналися. На сайті можна зареєструватися. У нас скоро будуть зустрічі українською. Ми хочемо робити проєкти, в яких зацікавлена Україна і хочемо мати прямий зв’язок з тими, хто на передовій", — зазначає волонтерка зі США Ліса Сан Мартін.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads