У селі Пилипець на Закарпатті ремонтують шелтер для переселенців

Ремонт шелтеру для переселенців у селі Пилипець Хустського району розпочали у восени 2023 року. Роблять це за спільною програмою представників Міжнародної гуманітарної організації "Людина у скруті" та місцевої влади. Про це Суспільному розповіла координаторка програми "Шелтер" організації Ольга Джуган.

За словами Ольги Джуган, у цій будівлі колись був гуртожиток Пилипецької школи. На першому поверсі буде початкова школа, а на другому — прихисток для вимушених переселенців. У відремонтованому прихистку зможуть жити 24 вимушених переселенців.

Ремонт роблять за спільною програмою представників Міжнародної гуманітарної організації "Людина у скруті" та місцевої влади.

"Одна сім’я проживає у двох кімнатах. Наприклад, дорослі тут, а діти там, але санвузол на дві кімнати. Зсередини можна спокійно закритися. Наприклад, якщо та кімната користується, то закриваються інші двері й ця кімната не має доступу до санвузла. Ми побачили це в іншому притулку і нам дуже сподобалася система, тому що це комфорт, бо люди мають свій санвузол і свій душ, але і нема спільного, який треба ділити з усіма мешканцями притулку", — розповідає Ольга Джуган.

Також у шелтері буде дві кухні. А у підвалі встановили електричні котли.

"Провели реновацію системи опалення у цій будівлі повністю, ми встановили електричні котли, які будуть автономні від шкільного опалення, тому що раніше цей об’єкт був з’єднаний з системою опалення школи й забезпечувався силами школи, тому опалювався дровами. Зараз це електричні котли й вся система розведення і отоплення була зроблена за гроші Міжнародної організації "Людина в скруті", — додає Ольга Джуган.

Ремонт цієї будівлі розпочали восени минулого року. Роботи проводять спільно з місцевою владою. Ремонт для Міжнародної гуманітарної організації "Людина у скруті" обійшовся у 110 тисяч євро, а облаштування ще близько 16 тисяч євро.

"Ми познайомилися з організацією, яка нам у цьому допомогла. Вони взяли на себе внутрішні роботи. А ремонт даху і фасаду саме цієї передньої частини нам вийшло близько 2 млн 600 тисяч грн. Це гроші з ОВА та бюджету громади спільно. Ще одна організація "Карітас", яка нам допомогла із септиком, який теж недешевий, близько 8 тисяч євро. Ми на себе взяли встановлення цього септика", — розповідає голова Пилипецької сільської ради Віталій Пиринець.

У шелтері у Пилипці зможуть безкоштовно жити 24 вимушених переселенців.

"Наразі немає списку осіб, які б тут проживали, тому що ще тривають зовнішні роботи, але ми хочемо запускати реєстраційну форму, щоб люди могли реєструватися для проживання, щоб були витримані всі норми, які потребує громада. Цим поселенням вже буде займатися безпосередньо громада", — додає Ольга Джуган.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads