В Ужгороді провели благодійну екскурсію для поранених та ветеранів

Майже 20 військових та ветеранів прийшли на благодійну екскурсію Ужгородом, яку влаштували Ужгородський РТЦК спільно з місцевими волонтерами. Воїни, які проходять лікування та реабілітацію у медичних закладах міста, змогли побачити історичну частину міста.

Благодійну екскурсію для військових та ветеранів в Ужгороді провела гідеса Марія Заболотна. Маршрут обрали класичний оглядовий. За словами Марії Заболотної, під час екскурсії центральними вулицями міста та Ужгородським замком, учасників ознайомили зі старою історією міста, і з більш новітніми періодами 19-20 століття.

"Під час курсування містом з військовими, ми багато часу приділяємо локаціям: поставити так, щоб їм було комфортно, дуже багато моментів виникає, коли ми ставимо їх посеред площі. Цього краще не робити. Краще ставити гостей екскурсії таким чином, щоб вони позаду відчували будівлю, паркан, якийсь тил. Щоб вони розуміли, що вони контролюють територію перед собою і щоб їх нічого не тригирило. Під час екскурсії ми говоримо не лише про історичний контекст міста, а й турбуємося про психологічне і моральне здоров’я наших бійців", — розповідає Марія Заболотна.

Учасники екскурсії — воїни, які проходять лікування та реабілітацію у місцевих медичних закладах. Організували дозвілля для військових та ветеранів працівники Ужгородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки спільно з місцевими волонтерами та підприємцями.

"Один із напрямків, в якому ми з ними працюємо, це організація їхнього дозвілля для того, аби вони могли трішки перемкнутися та побачити Ужгород, бо більшість людей, які тут лікуються — не місцеві. Познайомити їх з місцевою культурою і показати які люди тут живуть, яка історія в цього краю. Це допомагає їм переключитися, повернутися до мирного життя", — додає представник Ужгородський РТЦК та СП Віталій Дячук.

На екскурсію прийшло майже 20 воїнів. Такі екскурсії для захисників та членів їхніх родин гіди-волонтери проводять безкоштовно.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads