В Ужгороді проводять щорічний вишкіл виховників Пласту

На щорічний вишкіл виховників Закарпатського осередку Пласту в Ужгороді прийшли близько 30 людей. Через повномасштабне вторгнення кількість молоді, яка бажає долучитися до національної скаутської організації в Україні. Про це Суспільному розповіла голова закарпатського осередку Пласту Людмила Лівак.

За словами Людмили Лівак, багато виховників подалися у військо, а тому організація шукає нових наставників для дітей та молоді. Вишкіл новачків-виховників Пласту проводять щорічно.

"Для дорослих людей, які бажають надалі займатися і розвивати пластовий рух чи в себе в місті, чи в селі, тобто у своїй громаді та працювати з молоддю. Тут в першу чергу ознайомлюються з азами й базовими речами про Пласт, про те, хто ми є, чим ми є, які наші цінності, як ми працюємо, яка структура Пласту, чим може доросла особа займатися", — розповіла Людмила Лівак.

Мар’яна Приймак рік є виховницею гуртка "Либідь" пластунів у Тересві. Спонукав долучитися до організації син Ярослав, який зараз на фронті. Жінка каже, що за рік зібрали близько 20 пластунів.

"Основне гасло: "Бог та Україна понад усе!". Якщо в наших учнях і в наших дітях ми будемо розвивати, що дійсно, Бог та Україна понад усе, то вони будуть всім серцем і душею любити Україну, будуть свідомими громадянами країни, а не одягати вишиванку і бити себе в груди, що я — українець і чекати, що хто переможе, то ця війна буде переможною і наша країна буде процвітати", — розповідає Мар’яна Приймак.

Долучаються до команди виховників Пласту також вимушені переселенці та військові.

"Виховник мого сина запропонував мені приїхати сюди. Він каже: "Ти все одно одне і те саме робиш, ти все одно співпрацюєш з дітьми, ти проводиш для них якісь гуртки, якісь заняття, ти говориш із молоддю. То поїдь, подивися, що там. Можливо, ти також станеш виховницею". Бо зараз велика нестача виховників", — розповідає вимушена переселенка з Харкова Юлія Інковська.
"Життя у війську і не тільки у війську, а і взагалі під час великої війни, воно тебе вчить не відкладати речі Тому мені хотілося поєднати одне з моїх побажань - краще дізнатися та, можливо, вступити до цієї організації", — додає військовослужбовець Олексій Любицький.

Пластуни мають однострій — спеціальний одяг, який вказує на належність до організації. Виховник Дмитро Білець каже, що після кожної акції отримують відзначку на згадку, яку можуть кріпити лише з правого боку сорочки. У його колекції їх вже близько 40.

"Відзначки, ми їх так називаємо. За кожну якусь акцію відбуту. Наприклад, це була річниця Карпатської України, тому він тут такий металевий красивий значок. Це було в Хусті. Якщо я там був, то маю право носити цю відзначку. З лівого боку тут є лілея пластова — це пластовий герб. Коли пластун складає пластову присягу, це відбувається протягом певного періоду, коли він досягає пластової зрілості, він складає присягу один раз за життя і може носити лілею над лівою кишенею", — зазначає Дмитро Білець.
Відзнаки пластунів.

За словами голови закарпатського осередку Пласту Людмили Лівак, на вишкіл зібралося близько 30 учасників. Захід триватиме 2 дні.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads