На Закарпатті проходить тренування національної жіночої збірної України з гандболу перед чемпіонатом Європи

В селі Баранинці Ужгородського району проходить тренування національної жіночої збірної України з гандболу в рамках підготовки чемпіонату Європи, який пройде в Угорщині, Австрії та Швейцарії.

В рамках чемпіонату Європи з гандболу українська збірна зіграє з гандболістками з Ізраїлю, Словаччини та Німеччини. Тренування перед чемпіонатом жіноча збірна України проводить на Закарпатті.

"З нетерпінням чекала, щоб приїхати в Україну та побачити дівчат. Звичайно, у нас зараз на цей збір приїхало дуже багато молодих дівчат, тому, що попередні гравчині, з якими ми грали та виступали на Чемпіонаті світу, на жаль, травмувалися. І зараз викликали багато нових молодих дівчат, з якими ми раніше не пересікалися на площадці", — розповіла гравчиня угорського клубу "Альба Фехервар" Тамара Смбатян.

Більшість гандболісток ще досить юні й брали участь у Чемпіонаті України. Розповіла капітанка команди Ірина Компанієць. Також у складі команди є легіонери, які грають у командах Словаччини, Угорщини та Польщі.

Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород
"Дівчата дуже перспективні і талановиті. Багато дівчат 2006 року народження. Після ранішнього тренування можу сказати, що була дуже здивована в хорошому сенсі, тому що видно, що це талановита молодь України сьогоднішнього гандболу", — додає Ірина Компанієць.

Дівчата на тренуваннях дивляться відео з попередніх ігор ізраїльської команди і вивчають їхній стиль та основні прийоми. Також напрацьовують власну тактику гри. Розповів виконувач обов'язків тренера національної збірної команди України з гандболу Борис Чижов.

"Дівчата приїхали з настроєм. Я в них запитав: "Будемо грати чи будемо перемагати?". Будемо перемагати. Ось такий настрій у дівчат у команді. Ізраїль — це добра команда. Вона постійно грає у відборах чемпіонату Європи і світу, награна і має добрі традиції. Навіть перемагали у різних змаганнях до відбору. Тому ми налаштовані дуже серйозно і треба перемагати", — розповідає Борис Чижов.
Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород

Перша гра збірної команди України проти збірної Ізраїлю відбудеться 29 лютого.

"Команда Ізраїлю — хороша команда, я вважаю, хороші гравці. Вважаю, що вони нам по силі. Цю команду потрібно обігрувати та проходити далі, тому що нам ці дві гри дуже важливі. Наступні ігри зі словаками й німцями та, я думаю, що там буде трошки важче. Тому нам потрібно зараз забрати ці дві гри, щоб спокійніше нам було далі", — зауважує воротарка жіночої збірної України з гандболу Вікторія Салтанюк.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads