"Він ніколи не падав духом…" Історія загиблого військового 128-ї Закарпатської бригади Артура Трофімюка

. 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

Артур Трофімюк з позивним "Ластівка" був старшим сержантом 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Військовий брав участь у звільненні Херсонської області. Тоді Артур отримав контузію й перше поранення.

Історію військовослужбовця розповіли на сторінці Закарпатського легіону у Facebook.

Артур Трофімюк родом з села Сокиричі на Волині. Він закінчив навчальний центр академії сухопутних військ у Старичах і підписав контракт зі 128 ОГШБр.

"Найкращі можливості проявити себе Артур отримав під час звільнення Херсонщини. За добу 128 ОГШБр просувалася вперед на кілька десятків кілометрів, хоча теж зазнавала значних втрат. Машини ледве встигали вивозити поранених і загиблих, хлопців зі страшними ранами часто доводилося тягнути до точок евакуації багато сотень метрів", — йдеться в повідомленні.

Артур виконував обов’язки командира взводу, котрий вибув через поранення.

"Під час одного зі штурмів нам ніяк не вдавалося подавити ворожу вогневу точку попереду, вона була дуже професійно укріплена. Тоді Артур із трьома хлопцями непомітно обійшов її збоку й атакував ззаду. Вони поклали тоді ціле відділення росіян", — розповів головний сержант роти Олег.

На Херсонщині Артур отримав контузію й перше поранення. Осколок влетів йому у спину. Він мав право на евакуацію, але нічого нікому не сказав, а відпрацював до кінця бою.

"Зізнався про поранення тільки після відведення роти, коли зняв бронік. Категорично не хотів їхати в шпиталь, довелося відправити його туди наказово. А після лікування відмовився від реабілітації, щоб швидше повернутися в стрій", — повідомили на сторінці 128-ї бригади.

Після успішного контрнаступу на Херсонщині командування запропонувало штурмовим підрозділам, що особливо відзначилися, вибрати кандидатуру на звання Героя України. Усі одноголосно висловилися за Артура Трофімюка.

Старший сержант штурмового підрозділу 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Артур Трофімюк загинув від кулі ворожого снайпера 16 квітня 2023 року. Йому було 22.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads