У Мукачівському замку "Паланок" відкрили резиденцію Святого Миколая

. Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Другий день працює резиденція Святого Миколая в Мукачівському історичному музеї — замку "Паланок". Щодня до 5 грудня дітей та дорослих чекатиме Святий Миколай з 12 до 17 години. Резиденцію у фортеці відкривають з 2020 року. Про це Суспільному розповів директор замку Михайло Белеканич. Також на території фортеці розмістили різні фотозони.

Мукачівець Олександр у резиденцію Святого Миколая привів дочку. Каже: сюди прийшли вперше.

"Попросила дитина, а вже термін підійшов — скоро свято Миколая, а бажання ще Миколаю не віддали, то ми прийшли. Неділя, то все ж вихідний і треба порадувати дитину. Сюди прийшли вперше. Живемо в Мукачеві, але так сталося, що прийшли вперше. Треба трішки свята дітям. Ми трохи стурбовані, але дуже задоволені", — розповів чоловік.

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Цьогоріч роль Святого Миколая у замку "Паланок" виконує актор Мукачівського драмтеатру Сергій.

"Щороку хочеться дарувати дітям казку, радість, адже зараз тим паче це потрібно, адже якщо діти матимуть радість, матимуть щастя, щасливі моменти, мені здається, це дає духовну радість, духовну віру в перемогу України, у перемогу ЗСУ. Діти та дорослі — всі єдині в тому, що бажають в основному перемоги України, перемоги ЗСУ. Коли дитина бажає, що мріє про те, щоб повернувся тато, щоб у бабусі перестала боліти нога, це мене розчулило. Я кажу: "Це велике щастя, коли бажаєш і просиш не для себе", — каже Сергій.

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Резиденцію Святого Миколая у Мукачівському замку відкрили 25 листопада.

"Починаючи з 2020 року в нас виникла ідея створити щось приємне для дітей. Ми дійшли до того, що треба робити резиденцію Святого Миколая. Як бачите, вона працює успішно. Це вже традиція, щороку ми відкриваємо резиденцію напередодні свята Святого Миколая. Люди приїжджають з усієї України. Ми й надалі будемо відкривати цю резиденцію. Вона відкрилася 25 листопада та буде працювати включно до 5 грудня. З 12 до 17 години щодня резиденція буде відкрита", — розповів директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич.

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

У резиденції розмістили скриню для листів Святому Миколаю. Відвідувачі можуть принести їх з собою, або написати листа у замку.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads