На словацько-українському кордоні сформувалися черги: у чому причина

Близько 900 автомобілів було станом на 08:00 16 листопада перед пунктом пропуску "Вишнє-Нємецьке — Ужгород" на в'їзд в Україну.

Про це Суспільному розповів виконувач обов'язків заступника начальника Закарпатської митниці Василь Татош. За його словами, такі дані їм надіслали словацькі колеги.

Далекобійник Володимир, який перетнув словацько-український кордон "Вишнє-Нємецьке — Ужгород", у коментарі Суспільному розповів, що стояв у черзі чотири доби.

"Наші машини по тижнях простоювали, тому мене відразу направили сюди. Я стояв у Собранці (Словаччина), бо вони у села не пускають, а пускають тільки туди, де вільне місце. Ми на дорозі стоїмо, до села дійшли й машини зупинили, через село пройшли й знову поставали в полі. Якось так", — розповів чоловік.

За даними словацьких митників, близько 900 автомобілів було перед пунктом пропуску "Вишнє-Нємецьке — Ужгород" станом на 08:00. За словами виконувача обов'язків заступника начальника Закарпатської митниці Василя Татоша, пропускна спроможність пункту пропуску "Вишнє-Нємецьке — Ужгород" обмежена і вони не можуть прийняти всі 900 транспортних засобів за одну добу.

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

"За цей тиждень ми досягли пропускної спроможності шляхом перерозподілу особового складу до 250 транспортних засобів на в'їзд в Україну. Це є пікове навантаження для даного пункту пропуску. Разом зі словацькими колегами є домовленість і ми якраз обробляємо таку кількість транспортних засобів. За минулу добу було пропущено 243 транспортні засоби. З понеділка по четвер цього тижня, і така ж ситуація з понеділка по четвер минулого, була пропускна спроможність 140-150 транспортних засобів", — каже чоловік.

Василь Татош пояснив причину утворення черг на пункті пропуску "Вишнє-Нємецьке — Ужгород": "Пов'язана дана ситуація із бойкотом польських перевізників польсько-українського кордону й пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Пов'язана з блокуванням руху вантажівок, саме через це склалася наразі така досить критична ситуація і перед пунктом пропуску "Вишнє-Нємецьке — Ужгород". Оскільки цей пункт пропуску — найближчий КПП до польсько-українського кордону, то саме тому перевізники обрали його на в'їзд в Україну. Не так далеко є пункт пропуску "Загонь-Чоп" для вантажного автомобільного транспорту, де набагато більша пропускна спроможність".

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Суспільне звернулося за коментарем до Чопського прикордонного загону, на ділянці відповідальності якого є пункт пропуску "Ужгород— Вишнє-Нємецьке".Там повідомили, що наразі пропуск здійснюють у штатному режимі. Прикордонні наряди оформлюють на в'їзд в Україну стільки автомобілів, скільки в'їжджають зі Словаччини.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads