Народна депутатка звернулася в Міносвіти через ситуацію з сексизмом в тернопільському університеті

Ексклюзивно
Інна Совсун. Фото: Інна Совсун

Народна депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун звернулася до Міністерства освіти і науки України через ситуацію з сексизмом в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. Також депутатські звернення вона направила до керівництва вишу.

Про це депутатка Верховної ради повідомила Суспільному в коментарі.

"Я звернулася з декількома запитами до керівництва університету з проханням пояснити, яким чином цей курс було затверджено, хто його схвалював, чи дивилися вони наукове підґрунтя цього, яким чином він був затверджений і допущений до викладання. Друге — скільки грошей отримав цей викладач за останніх три роки викладання, наших із вами грошей, як платників податків. Третє, яким чином вони будуть реагувати на ситуацію, що склалася, чи буде знятий цей курс з викладання, чи буде якесь покарання для викладача, який ці речі озвучував в аудиторії і так далі. Поки що все, що ми побачили з реакції університету — це те, що вони там подивляться на курс, але разом із тим вони планують оцінити знання студентів з цього курсу. Я сподіваюся, що вони відмовляться від цієї думки, бо як оцінити знання з цього курсу і що саме там перевіряти? Це нонсенс".

У 2014-2016 роках Інна Совсун була заступницею Міністра освіти і науки України. За її словами, такі наративи в університетах не мають звучати.

"По-перше, це очевидний приклад насаджування стереотипних уявлень про жінок і чоловіків, сексистські уявлення про різні гендерні ролі в публічному просторі. На такі речі треба реагувати для того, аби всі розуміли, що озвучування таких речей є неприйнятним у XXI столітті, в європейській сучасній країні. Другий момент, чому на це потрібно було зреагувати, тому що це відбувається в університетській аудиторії".

Депутатка каже, все, що викладається в університеті, має базуватися на наукових дослідженнях.

"Воно має мати підґрунтя в науці. А те, що ми побачили на презентаціях, ось ці всі розрізнення між "жіночою" та "чоловічою" логікою — це відверто тягне на меми. Це аж ніяк не тягне на серйозну академічну дискусію і найгірше в цьому всьому те, що ми з вами, як платники податків, платимо зарплату цьому викладачеві для того, аби він під виглядом науки, під виглядом освіти в університеті, викладав ось ці речі. Тому на це треба реагувати, тому що це прояв сексизму і витрачання грошей наших, як платників податків, і підважування самої ідеї університету і вищої освіти в цілому. На жаль, ми поки не побачили адекватної реакції з боку університету".

Нагадаємо, професора кафедри педагогіки та менеджменту освіти ТНПУ ім. В. Гнатюка Володимира Кравця відсторонили від викладання курсу "Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя". Причиною цього стали його висловлювання на лекціях, яким надали розголосу в соцмережах.