У селі на Тернопільщині попрощалися з військовим, екснардепом Олегом Барною

Оновлено
. Фото: Суспільне Тернопіль

У селі Білобожниця, Чортківського району, попрощалися з військовослужбовцем, народним депутатом восьмого скликання Олегом Барною. Він загинув 17 квітня на Донеччині, під час виконання бойового завдання.

Провести в останню путь військовослужбовця 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша прийшли близько півтисячі людей. Воїн загинув за день до свого 56-річчя. Чин похорону розпочався в домі Олега Барни. Від будинку до церкви Преображення Господнього, де відбулася панахида, дорогу встелили квітами.

Прощання з Олегом Барною. Фото: Суспільне Тернопіль

24 лютого Олег Барна пішов добровольцем у військкомат, як і 9 років тому. Його однопартієць Володимир Богайчук розповів, вдалося кілька разів випадково зустрітися на передовій.

"Перший раз – це були Гостомельські ліси, якраз недалеко від Бучі, коли тільки почалася повномасштабна війна ми з Сірчишиним Андрієм доставляли карету швидкої допомоги для 44 бригади, якраз випадково зустрілися з Олегом Степановичем. Він був правдолюб, він був жорсткою, але справедливою людиною і він завжди відстоював інтереси України, де б не був, чи в Європарламенті, чи у Верховній Раді, як вчитель, чи бувши на передовій".

Володимир Богайчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Віддати останню шану захиснику прийшли рідні, друзі, колеги, побратими та односельчани.

Похорон у селі Білобожниця. Фото: Суспільне Тернопіль

Прощання відбулося біля церкви Преображення Господнього.

Похорон. Фото: Суспільне Тернопіль

Після панахиди траурна колона рушила до пам’ятної стели захисникам, що на місцевому кладовищі, там поховали воїна.

Похоронна процесія. Фото: Суспільне Тернопіль

"Він пішов, щоб була перемога, він пішов перемагати і вона буде. Я дякую, за вашу пожертву. Ми з хлопцями вирішили передати усі кошти в 68 бригаду. Чоловік казав, що їм треба очі в небі. Він буде тими очима в небі від Бога, а ми купимо ту зброю, якої їм бракує, бо якби ті дрони були, то може не полягло б стільки людей", – говорить дружина Ольга Барна.

Ольга Барна. Фото: Суспільне Тернопіль

Прощання з Олегом Барною у селі Білобожниця. Фото: Суспільне Тернопіль

Брат Олега – Степан Барна, який також захищає Україну в боротьбі з російськими окупантами, каже востаннє говорив з братом на Великдень.

"Ми вітали один одного з Великодніми святами. Він нічого не казав, що буде йти на штурм, але я так розумію, що він про це знав, бо до багатьох подзвонив, всіх попередив, привітав зі святами. Ми поспілкувалися, він розказав про те, що буде син одружуватися в липні цього року, в нього вже були якісь плани. Але життя військового якраз полягає в тому, що ти не знаєш, коли доля випаде така, як випала Олегові".

Степан Барна. Фото: Суспільне Тернопіль

Степан Барна розповів, дискутував з братом з багатьох питань, але без сумніву найбільше в житті він любив Україну.

"Він цього не приховував. Навіть, вдома казав дружині: "Я тебе люблю, але більше люблю Україну". Він бувши студентом пішов на Революцію на граніті, студентська революція, голодував в 1990-му році. Під час Помаранчевої революції він був активним учасником. На Революції Гідності він був поранений, одразу у 2014 році добровольцем пішов на фронт. Олег – це фактор епохи. Якби він народився в Середньовіччі, він би був козаком".

Олег Барна. Фото: Суспільне Тернопіль

Вчора, 22 квітня, відбулася панахида в рідній домівці бійця в селі Білобожниця, також попрощалися з військовим в Чорткові та Тернополі.

Кладовище. Фото: Суспільне Тернопіль

У п'ятницю, 21 квітня, попрощалися з Олегом Барною та його побратимом Валерієм Дороховим у Києві. Служба за загиблими бійцями відбулася в Михайлівському Золотоверхому соборі. Опісля — церемонія прощання на Майдані Незалежності.

Похорон Олега Барни. Фото: Суспільне Тернопіль

Що відомо

Олег Барна народився 18 квітня 1967 року в селі Нагірянка Чортківського району в родині вчителів. Закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету.

У жовтні 1990 року брав участь у "Революції на граніті". У 1999 створив Білобожницьку правозахисну групу (загалом займався правозахисною діяльністю з 1996 року). У 2002-2010 роках був Нагірянським селищним головою.

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від "Блоку Петра Порошенка". Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції юридичними особами Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Олег Барна був учасником Євромайдану в Чортківському районі та в Києві. Отримав поранення внаслідок протистоянь 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку.

У липні 2014 року добровольцем пішов у ЗСУ в зону АТО, був бійцем 128 окремої гірськопіхотної бригади, командиром мінометного розрахунку (псевдо "Дядько Олег").

Із початком повномасштабного російського вторгнення в Україну в 2022 році пішов добровольцем у військкомат. З 25 лютого був зарахований на посаду командира гранатометного відділення.

Читайте також