Перейти до основного змісту

"На нашій землі не має топтатися така нечисть": командир екіпажу FPV-дронів розповів про свій бойовий шлях

Ексклюзивно

Командир FPV-екіпажу з позивним “Київстар” бойовий досвід почав здобувати від початку повномасштабної війни. Півтора року у складі мінометної батареї воював на передовій. З лютого цього року військовослужбовець керує польотами FPV-дронів. Про те, чому змінив міномет на “крилатих мисливців”, розповів кореспондентам Суспільного.

Екіпаж FPV-дронів батальйону безпілотних авіасистем виконує чергове завдання на знищення визначеної розвідкою цілі. У складі 36 окремої бригади морської піхоти нині вони боронять кордони Сумщини.

“FPV відпрацював по підвалу з особовим складом ворога, ціль уражено”, – говорить екіпаж після виконаного завдання.
Екіпаж FPV-дронів батальйону безпілотних авіасистем, Сумська область. Суспільне Суми

Командир екіпажу з позивним “Київстар” каже: нині роботи у дронарів вистачає, працюють як вдень, так і вночі.

“Якщо в нас навіть цілей немає, ми вилітаємо і шукаємо самі цілі. Кожен підвал, кожні бліндажі – це укриття для нашого ворога, яке треба знищити. Тому що чим ближче вони підійдуть, в них будуть укриття, вони займуть цю позицію і нашим хлопцям буде дуже важко. ому чи є ціль, чи немає, ми все одно намагаємось вилітати й все одно щось, та й знищити”, – пояснює військовий.

FPV-дрон. Суспільне Суми

Аби залишатись боєздатними, треба постійно удосконалювати як свої навички, так і дрони-камікадзе, каже військовослужбовець: “Ворог так само як і ми, не зупиняється в розвитку. Зараз придумують різні види боротьби з FPV – це РЕБи, це заглушування відео, перебивання тощо. Нам треба постійно розвиватися”.

Командир екіпажу з позивним “Київстар”. Суспільне Суми

На захист країни “Київстар” став з початку повномасштабної війни. За кілька днів до того чоловік повернувся з-за кордону. Каже, було передчуття щодо вторгнення. Коли це почалося, вивіз сім’ю у більш безпечне місце і 28 лютого пішов у центр комплектування.

“Була злість, ненависть, коли побачили Бучу, Ірпінь, це не можна було передати словами. Ми всі билися за чергу в тому військкоматі. Ми стояли там по пів дня, по дню і просилися йти, тому що переповнювала злість. Просився кудись туди, там, де гарячіше. Запропонували вже в учебці, запитали, хто хоче в такий жорсткий напрямок. В нас там певна кількість зробила крок вперед, нам сказали, що морська піхота відновлюється після Маріуполя. Зразу почитав і я такий: "Оце буде двіж, оце туда я хочу, давайте", – згадує військовий.

Бійці на Миколаївщині. Фото з особистого архіву "Київстара"

У складі мінометної батареї боєць спочатку боронив Миколаївщину. Потім, каже, були Херсонський і Донецький напрямки, контрнаступ на Запорізькому та Харківщина.

“Ще тільки на Луганщині не був. Я сам з Луганської області, хотілося б туди. Хотілося б свою хату відбити трошки”, – каже боєць “Київстар”.

Розповідає, бувши півтора року на посаді мінометника спостерігав за роботою з безпілотниками.

“Ми зазвичай стикаємося з пілотами, тому що в нас плюс-мінус одна відстань робоча була. І побачив, що війна йде зовсім в інакше русло. Якщо колись були артилерія боги війни, то зараз трошки по-інакшому. Зараз більш технологічна війна вже пішла. Тому вирішив себе спробувати в чомусь новому і подав заявочку в підрозділПішов на навчання, прийшов курс, тести. І потім вже відібрали на FPV і там знову ж таки навчання, навчання, навчання”, – згадує боєць.

Робота екіпажу FPV-дронів батальйону безпілотних авіасистем. Суспільне Суми

Бойове хрещення в підрозділі FPV-дронів “Київстар” пройшов під Вовчанськом та згадує один із випадків, коли російські війська поцілили боєприпасами поряд із місцем перебування бійців.

“Навіть годину запам'ятав – 3:48. Ми лежали, вже мали виїжджати, через декілька годин мала приїхати зміна і по нас два КАБиКеровані авіаційні бомби. влупило, ну, метрів сім... 250 кілограмових, так добряче. Тому бувають і такі моменти, що будять… Отакий будильник в нас (сміється – прим. авт.)”, – каже боєць.

– То Ви безстрашний?
– Та ні, кожен боїться. Не боїться тільки дурень. Просто у нас розуміння, що ми можемо померти, але помремо ми за щось. А не так… Можуть, навіть надворі можуть збити машиною. А ми знаємо, що ми за якусь ціль боремося.

Російські війська, розповідає військовослужбовець, полюють як на безпілотники, так і на тих, хто ними керує.

Якщо знаходять, наприклад, наш FPV, то там починається накриватися все. Це і їхнє FPV, КАБи… Просто рівняють з землею. В нас трошки по-інакшому. Ми, якщо знаходимо ціль, стараємося ювелірно зайти, побачити ці злякані очі і знищити їх. Ми саме любимо цей кайф – побачити оці очі. А вони сцикуни, як завжди. Вони або масою давлять, або отак от закидують чимось важким”, – додає “Київстар”.

Командир екіпажу з позивним “Київстар”. Суспільне Суми

Наприкінці жовтня в 36-й бригаді сформувався батальйон безпілотних авіасистем, куди увійшли різні підрозділи, які працюють з безпілотниками. Це полегшує комунікацію і скорочує час на виконання бойових завдань, каже “Київстар”.

Про те, що йому надає сил боротись, командир екіпажу FPV-дронів говорить: “На нашій землі не має топтатися така нечисть. Мотивує сім’я. Щоб могли ходити під спокійним небом. Це найсильніша мотивація – сім’я”.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції