Перейти до основного змісту

Хто з нардепів від Сумщини голосував за законопроєкт про відповідальність за публікування даних із реєстрів

Шестеро з восьми народних депутатів від Сумщини підтримали законопроєктПроект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем №10242. Українські медійні та правозахисні громадські організації закликали нардепів не підтримувати цей законопроєкт в його нинішній редакції. Адже він може становити загрозу для свободи слова та роботи журналістів.

Згідно з даними сайту Верховної Ради, законопроєкт підтримали сумські депутати Михайло Ананченко, Максим Гузенко, Микола Задорожній, Тетяна Скрипка, Антон Швачко та Ігор Васильєв. Ігор Молоток утримався від голосування, а Олександр Качура не голосував.

Голосування за законопроєкт № 10242. Інформація з сайту "Чесно"

Для ухвалення рішення необхідно було 226 голосів "за", але законопроєкт підтримали 213 нардепів, тому його відправили на повторне друге читання.

Цей законопроєкт, зокрема, внесе зміни до двох статей Кримінального кодексу — 361 та 361-2. Ці статті передбачають покарання за “несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації” з різних реєстрів. Законопроєкт пропонує ще посилити цю відповідальність на час воєнного стану та впровадити кримінальну відповідальність у вигляді восьми років позбавлення волі за розголошення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів під час.

"Законопроєкт не передбачає жодних механізмів захисту для тих, хто розголошує конфіденційну інформацію, яка має суспільне значення. Перетворення подібних правопорушень на тяжкі злочини відкриває можливість для застосування негласних слідчих дій проти журналістів, зокрема прослуховування та стеження, що суттєво порушує стандарти захисту джерел інформації", — йдеться у заяві учасників Медіаруху.

Медіарух у своїй заяві закликав міжнародні організації та правозахисників долучитися до оцінки цього законопроєкту та висловити свою позицію щодо його впливу на свободу слова в Україні.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції