Перейти до основного змісту

Волонтери ГФ “Суми” передали військовослужбовцям 117-ї окремої бригади ТРО розвідувальний безпілотник

Волонтери ГФ “Суми” передали військовослужбовцям 117-ї окремої бригади ТРО розвідувальний безпілотник. З його допомогою, кажуть бійці, зможуть якісніше вести розвідку й виявляти позиції, техніку і живу силу російських військ. Показали “птаха” й кореспондентам Суспільного.

Розвідувальний літак для військових 117 бригади ТрО. Суспільне Суми

“Літачок-розвідник, фотоліт. Це аналог так званого “Чаклуна”, можна сказати копія. Ми його можемо запустити з будь-якого куща. Ось прямо зараз. Так, нам не потрібна ні рогатка, ні катапульта. Ми його запустили й пішли, а він полетів. Може навіть в радіотиші літати. Просто літає, фотографує й вертається”, — розповіли військові.

Цей безпілотник, розповідає боєць із позивним “Вольт” може розвивати швидкість до 120 км на годину й летіти на відстань 35-40 кілометрів.

Військові отримали розвідувальний літак від волонтерів. Суспільне Суми

“Корпус дуже стійкий до пошкоджень, швидко ремонтується. Коли можна за 10 хвилин відремонтувати і знову полетіти. Воно робить фотографії. Сюди ставиться знизу камера, може бути гоупрошка, може бути ще якась, скажімо так від задач залежить. Дуже легкий і потужний. Дуже стійкий до РЕБу, тому що він не прив’язується до GPS-а, в нього своя система (ред. управління) Все, далі військова таємниця", — розповів військовослужбовець "Вольт".

Потреба в безпілотниках, кажуть військовослужбовці, є постійною. Тому час від часу звертаються за допомогою до благодійників.

"Те, що ми просимо у благодійників, воно потрібно зараз і негайно. І воно буде зразу працювати. А те, що приходить нам від оборонпрома, чи звідки воно там нам надходить, зачасту воно трішки запізнюється, поки воно по логістиці пройде”, — розповів "Вольт".

Окрім того, додає військовослужбовець з позивним “Жман”, такі безпілотники досить часто доводиться модернізувати самим бійцям:

“Воно приходить стандартне і ми дуже часто це дороблюємо. За власний кошт, власноруч. РЕБ же теж не стоїть на місці. Літачок, допустимо, цей був винайдений торік, на визначених частотах він літав. Зараз вже інші частоти, бо РЕБ його чіпляє".
Розвідувальний літак для військових 117 бригади ТрО. Суспільне Суми

"За місяць частота може помінятись кардинально. Тобто і те, що прийшло — воно вже не працює. І тобі доводиться кожного разу перероблювати. Докуповувати якісь запчастини, антени і далі й далі”, — додав "Вольт".

Вартість цього фотоліта — 100 тисяч гривень, розповідає волонтер Громадського Фонду “Суми” Павло Борисов:

“Якщо купувати якісь офіційні, ті, які вже стоять на озброєнні, то там дуже страшні цифри. Але є в нас умільці, які вміють створювати майже те саме і за більш адекватні гроші. Ми звернулись до сум’ян, до жителів міста, області з проханням допомогти в зборі, оголосили збір і десь за пів місяця зібрали на цей літачок, він був виготовлений і сьогодні ми його передаємо хлопцям вже для несення служби”.

Павло Борисов. Суспільне Суми

Нині збирати кошти волонтерській організації на потреби війська складніше, ніж у попередні два роки, каже Павло Борисов.

“Збільшилась кількість запитів, кількість військовослужбовців, які звертаються з потребами. Розтягнулась спільнота волонтерів: кожен починає збирати. Хтось знайомому, хтось рідному. Ну і ще й люди заморились. Багато хто фінансово, багато хто морально. Але, не зважаючи на все це, ми працюємо, ми не покладаємо рук і впевнені, що перемога буде за нами”, — додав волонтер.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp.

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції