З Донеччини – на Сумщину. Бійці 41 окремої механізованої бригади розповіли, як захищали Часів Яр, Торецьк та Нью-Йорк

Ексклюзивно

Бійці 41 окремої механізованої бригади понад рік обороняли Донецький напрямок – захищали Часів Яр, Торецьк, Нью-Йорк. Нині вони базуються на Сумщині. Про те, як воювали на Донеччині, розповіли Суспільному.

"Навідник працює гарматою, я окремо працюю НСВТПіхотний кулемет для встановлення на бойових та спеціальних машинах. – доволі гарно "косить" піхоту. Виїжджаєш, відпрацьовуєш свою справу, кладеш трішки більше, ніж треба було, противника і вертаєшся з посмішкою, що зробив багато корисної справи", – так про свою роботу розповідає військовослужбовець Тимофій з позивним "Єнот".

Командир танка Тимофій з позивним "Єнот". Суспільне Суми

До повномасштабної війни Тимофій займався ландшафтним дизайном. До Збройних сил приєднався у 2023 році, у 41 окрему механізовану бригаду. Став командиром танка – досвід роботи із такою технікою мав: впродовж строкової служби чоловік був механіком-водієм танку Т-55. Тож керування Т-64, згадує, засвоїв швидко, а потім дав танку ім’я:

"Конкретно у мене, як у командира танка, позивний "Єнот". Єноти, вони пухнасті. От ми й свого танка назвали "Пухнастиком". Машина доволі чудова, то шо русня хвастається своїми Т-90… ну таке. Якби не жара — техніка непереможна. Куп’янськ ми пів року намагалися втримати, поки ми там стояли, було доволі все непогано. Потім нас перевели на Донецький напрямок".
Танк "Пухнастик". Суспільне Суми

Після Куп’янську був Часів Яр, Торецьк, Нью-Йорк, згадує навідник екіпажу танку із позивним "Батя".

"Найцікавіший випадок був у Часовому Яру: ми відпрацьовували по ворогові, було 100-110 метрів до відходу, там дев'ятиповерхові будинки. Відпрацювали, вже відходили, по нас почав йти обстріл, по єдиній дорозі, яка вела з Часового Яру. Нам командир каже: "А давайте спробуємо розвернутися і вдруге (вдарити – прим.ред.). Ми розвернулися і почали вдруге наносити вогонь. Вдруге по нас навіть не стріляли, бо в шоці були", – розповів навідник.

Навідник екіпажу танку із позивним "Батя". Суспільне Суми

Мають військовослужбовці у своєму арсеналі танк, який "Єнот" зі своїми побратимами витягували з поля бою. Екіпаж танка виконав бойове завдання, а от повернутись машина не встигла. "Після виконання завдання по них почало прилітати все, що тільки можна: дрони, артилерія… Найголовніше, що хлопці всі живі. Завдяки діям цього екіпажу було знищено вороже місце базування", – розповів військовослужбовець з позивним "Гендальф".

Танк, який витягували з поля бою. Суспільне Суми

"Єнот" із бійцями в той момент відпочивали, тому евакуйовувати танк виїхали одразу: "Виїхали бистренько, білим днем, поки вони чекали на нас на ніч, бо всі вважають, що треба по темному евакуйовувати. Ми рішили обманути систему – і в нас вийшло!".

Нині танк відновлюють. За словами "Єнота", важлива кожна машина. Техніку постійно доглядають та модернізують, додав боєць.

Зараз бійці 41 бригади перебувають в одному з районів Сумщини. Найперша мрія, ділиться Єнот – повернутися додому назовсім, після перемоги. Поки ж бійці закінчують свою справу: "Перемога настане, коли ми вже останнього застрелимо. І в нас така мета в екіпажу – доїхати на своєму оцьому "Пухнастику" до Москви. По Червоній площі "увалити" – і додому. От тоді вже перемога!".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram