Допомагає людям і хоче жити в Україні: історія американського проповідника, який займається волонтерством на Сумщині

Американський проповідник Джон Кребтрі понад 10 років тому приїхав до Сумського регіону. Відтоді він займається волонтерською діяльністю, допомагає нужденним і будує власний будинок, маючи наміри оселитися в Україні. Чому проповідник з Америки вирішив підтримати Сумщину та що привело його сюди – дізнавалося Суспільне.

“Я виріс на ранчо. Ранчери займаються конями, час від часу вівцями. Від того часу, якщо я був “свині по петельку”, то виконував усі обов’язки ковбоя. Я справжній ковбой”, – розповідає Джон Кребтрі.

Чоловіку 74 роки. Говорить, що народився в американському селі на кордоні штатів Південна Дакота та Вайомінг.

“Мені було 15, коли я поїхав з рідного дому. Бувши молодим багато з ким бився. В результаті однієї з таких бійок я змушений був покинути свій дім. Ми побилися з двома сусідськими хлопцями. Вони були більші за мене, старші, але я був крутіший”, – згадує чоловік.

Джон Кребтрі. Суспільне Суми

Джон Кребтрі 10 років мешкає на Сумщині і допомагає нужденним. Втім, за словами ковбоя, в Україну його привело кохання.

“Приїхав я сюди для того, щоб зустрітися з жінкою з якою листувалися протягом декількох місяців. Красива була, але серце огидне”, – каже проповідник.

Приїхавши до Сумщини став фінансово, продуктами та речами першої потреби допомагати дитячим притулкам, пригадує американський проповідник.

Джон Кребтрі. Суспільне Суми

“Більше 700 дітей чекали на зустріч зі справжнім ковбоєм. Ми об’їхали 7 інтернатів. Ми вирішили, що наступного року я знову приїду і допоможу їм”, – говорить чоловік.

Через рік Джон відвідав дитячу лікарню онкологічного відділення у Сумах.

“Це була дівчинка 15 років у якої була вже смертельна стадія раку. На той момент вона вже була в комі протягом двох тижнів і коли ми туди приїхали, вона щойно вийшла з коми. Вона мала вигляд дівчинки з фото часів Голокосту. Повністю кістки обтягнуті шкірою. Вона говорила англійською і любила коней. Я сидів на ліжку біля цієї дівчинки і просто плакав. Це був перший досвід допомоги комусь іншому, крім дітей в інтернатах”, – пояснює Джон Кребтрі.

Притулок у Білопіллі. Архівне фото героя

Пригадує, коли російська армія розгромила притулок у Білопіллі, для її ремонту він придбав нову покрівлю та плитку для коридору і стін їдальні. Дітям одного з притулків кілька років поспіль закуповував взуття.

“Я не можу вам розповісти про всіх людей, яким ми допомогли за останні 11 років. Та і яка різниця. Я ж тут не для того, щоб засвітитися. На це інтерв’ю погодився, щоб заохотити інших людей допомагати своїм сусідам і людям навколо. Якби кожен слідував тому, що каже Біблія, це місце для життя було б значно кращим”, – додає проповідник.

У травні Суспільне розповідало про волонтерку з Пуерто-Ріко, яка приїздила в Суми з місією.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram