"Не лише в великих містах люди повинні бачити таку красу": чоловік з Тарасівки хоче озеленити села в прикордонні Сумщини

Уродженець села Тарасівка Великописарівської громади почав вирощувати декоративні хвойні рослини та висаджувати їх на радість односельців. Чоловік планує озеленити все прикордоння.

Сергій Зігунов – уродженець села Тарасівка Великописарівської громади. Розповідає, що зайнявся ландшафтним дизайном після відвідин родичів у Харкові.

“Все почалось років 5-6 тому. Для себе вирішив, що не тільки місцеві люди повинні бачити таку красу, треба пробувати й у нас, у наших селах робити оці ландшафтні композиції, якісь парки, щоб люди, які навіть на пенсії, щось для себе находили, прийшли поспілкувались”, – пояснює Сергій Зігунов.

Чоловік говорить, що спочатку вирощуванню саджанців завадили спекотна погода та хробаки.

“Я в саду, там під баклажку висаджував і потім дивлюсь, пішло коріння. Потім я їх висаджував уже напроти свого дому, там зробив сад. Все стоїть зелене, все радує. От ми як проїдемо, я буду оприскувати туманом”, – каже Сергій.

За городом, каже Сергій Зігунов, у нього росли саджанці туй, але минулої зими майже всі вони загинули.

“Ця площа, десь на 10 соток, була засаджена вся хвойними рослинами, але трапилось те, що трапилось. Взимку неждано пішла вода і все пішло під воду. Те, що я встиг – врятував, повикопував у воді”, – згадує чоловік.

Сергій Зігунов хоче відкрити розплідник, де можна буде вирощувати рослини для озеленення як його рідного села, так і навколишніх сіл у прикордонні. Місце в селі для здійснення планів вже знайшов – на базі Тарасівського старостинського округу: “Плануємо вирощувати декоративні хвойні рослини – туї, ялинки, ялівці, щоб нашу громаду засаджувати, ландшафтні композиції робити”.

Місцева влада ініціативу підтримує.

"На ділянці колись це був будинок ветеранів, у свій час там проживали люди похилого віку та люди з інвалідністю, й ті що були одинокі. У свій час все це прийшло в занепад, будинок так і остався, і осталася там земельна ділянка”, – зазначає головна спеціалістка ЦНАПу Людмила Ганцева.

Мама ландшафтного дизайнера Валентина Зігунова захоплення сина підтримує. Каже, головне – це не заважає обробляти город.

“Все він організовує з картоплею і йдуть садить. Я вже не саджу, вони самі, у мене задишка, я тут і сиджу. Бабуся любується, піде посидить отам на вулиці, і полюбуюсь, особливо як дощик пройде, тоді повітря таке свіже, чисте”, – говорить Валентина Зігунова.

Нині в колекції Сергія Зігунова є кілька видів туй, ялівців, ялинок. Говорить, що під час повномасштабної війни інтерес людей до прекрасного став дещо меншим. Але чоловік впевнений, що свого часу за саджанцями будуть приїжджати в Тарасівку.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram