"Ворог не полишає якихось там спроб": начальник Сумської МВА Олексій Дрозденко про можливий наступ на Суми

Армія РФ не полишає задумів наступити на Сумщину, проте окупація Сум неможлива. Про це Суспільному розповів начальник Сумської МВА Олексій Дрозденко.

За словами Олексія Дрозденка, Україна має достатню кількість військ та фортифікацій. Проте РФ не припиняє атакувати Сумщину з повітря.

"Ворог не полишає якихось там спроб, задумів захопити, наступити, нанести шкоду, вразити нас, деморалізувати тощо. Ми бачимо це й по нічних ракетних, "шахедних" атаках — все, що летить з повітря. Ворог дійсно накопичує якісь сили, але у нього проблеми з засобами. Жодна розвідка не підтверджує якоїсь броньованої техніки, танків тощо. По особовому складу там наростає, проте наступу... Як я жартую, вже “відбили 17 наступів", тому що вони дійсно не відбулися. Тому що ми вживаємо заходи, щоб вони так і не наважились наступити на сьогодні. Але, у них в голові тільки одне: якось знайти спосіб це зробити, тому вам ніхто не скаже: Ні-ні, наступу не буде", — зазначив начальник Сумської міської військової адміністрації.

За словами начальника Сумської МВА, "наступ на сьогодні неможливий або він не призведе до якихось успіхів".

"Можемо переконатися на прикладі Харківщини. Чи був там наступ? Був. Чи є там якісь успіхи? Суттєвих немає, армія РФ понесла шалені втрати. Так, вони зайняли там низку населених пунктів, проте ж ті населені пункти і так були в тій умовно "сірій", п'ятикілометровій чи евакуйованій зоні. Чи може таке трапитись у нас? Вони кожну ніч, кожен день дійсно можуть спробувати. Ніхто у нас не знає, коли вони там побіжать в атаку. Чим зустрічати у нас є, як не пустити їх до міста Сум — зараз ні, ніяк, вони не дійдуть, шансів немає. Тому працюємо, живемо спокійно, але розуміємо, що ворог підступний", — розповів начальник МВА.

"Якщо хтось боїться того, що нас будуть обстрілювати з артилерії, то треба розуміти щось в артилерії. Я офіцер саме за спеціальністю "Артилерія", то артилерію потрібно підігнати десь кілометрів на 10 і ближче і якось захистити та зробити так, щоб ми її не змогли вразити. Наразі це неможливо, тому артилерія — ні. З повітря так, але бачачи останні новини і підтвердження з тих чи інших військових підрозділів, щодо пілотів навчених на F16 і літаків, то я вже в очікуванні, що навіть в повітрі нам стане простіше, саме з носіями КАБів", — зазначив Олексій Дрозденко.

Окупація Сум неможлива в жодному разі, додав начальник МВА.

"От наступ, дійсно спроба може бути, але ми готові до того, чим вони зможуть на сьогодні наступити, в мене жодних якихось коливань. Проте, чесно скажу, подивіться їхні публікації, пропагандистські канали, вони не полишають якихось спроб і бажань. Тобто росіяни все одно будуть готуватися і ми маємо не покладати руки, ми маємо продовжувати нарощувати й нарощувати (сили — прим. ред.). На жаль, витрачаємо багато коштів саме в цей напрямок, коли б могли розбудовувати, робити благоустрій і так далі. На жаль, така реальність. Тобто, ніхто не знає місце, не може точно сказати, коли вони такі вискочать з окопу і побіжать на нас в цю безглузду атаку. В тому, що шансів у них немає добігти до Сум — це вам 100% говорю", — пояснив Олексій Дрозденко.

Співавторка — Валентина Погорєлова.

Що ще відомо про можливий наступ на Сумщину

  • 14 травня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю The New York Times повідомив, що Росія може розпочати новий наступ у Сумській області.
  • Того ж дня, в ефірі нацмарафону Буданов заявив, що російські військові не ведуть активних дій у напрямку Сумщини. Також він закликав не піддаватися паніці.
  • 15 травня речник ОТУВ "Сіверськ" Вадим Мисник в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив, що військ РФ для наступу на Сумщину недостатньо.
  • Також 15 травня начальник Сумської ОВА Володимир Артюх зазначив, що у прикордонні Сумщини немає масштабного російського ударного угрупування.
  • 21 травня речник ДПСУ Андрій Демченко повідомляв, що наступ російської армії на Сумщину не слід виключати. За його словами, кожна складова Сил оборони має свою зону відповідальності на Сумському напрямку.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram