Екскерівнику департаменту інфраструктури Сум Олександру Журбі повідомили про підозру в службовій недбалості

Колишньому керівнику департаменту інфраструктури Сумської міськради Олександру Журбі повідомили про підозру у службовій недбалості. Йдеться про завдання ним 158 тис. грн збитків при відновленні пошкодженого ракетою будинку в м. Суми.

Про це інформує Сумська обласна прокуратура.

"Для проведення відновлювальних робіт у приватному будинку в м. Суми, який був пошкоджений внаслідок влучання ракети 7 березня 2022 року, зазначеним Департаментом виготовлено проєктно-кошторисну документацію. Замовником не проведено аналіз цін на матеріальні ресурси, що призвело до необґрунтованого завищення ціни при укладенні договору на ремонт житлового будинку", — повідомили в облпрокуратурі.

Відповідно до висновку експертів, лише на встановленні віконних блоків у будинку вартість робіт завищено на суму 158 тис. грн.

Олександр Журба телефоном підтвердив інформацію про вручення йому підозри.

"Звісно що я не погоджуюся, звісно, я знаю про це. Вчора мені вручили. Це їхнє бачення, в нас інша позиція", — повідомив експосадовець.

Що відомо про Олександра Журбу

  • Олександр Журба родом із села Нижня Сироватка Сумського району. Чоловік має дві середні спеціальні освіти аграрного напрямку, у 2016 отримав "спеціаліста" за фахом "Промислове та цивільне будівництво" Сумського національного аграрного університету.
  • Два роки з 1998 працював робочим у ВАТ "Сумивторресурси". Потім сім років досвіду отримав водієм у міжнародних перевезеннях у ТОВ "СУМИТРАНСЕКСПЕДИЦІЯ". У 2019 рік пропрацював інженером ТОВ "СБК" СУМИВОДБУД", а потім до 2016 був його директором.
  • З 2016 почав будувати кар'єру чиновника. У лютому отримує посаду заступника директора КП "Міськводоканал". З середини квітня того ж року Олександра Журбу сумський міський голова призначив своїм заступником з питань ЖКГ. На цій посаді він був до лютого 2020, потім розпорядженням Сумського міського голови Олександра Журбу призначили на посаду директора Департаменту інфраструктури міста Суми, з якої у 2021 році депутати СМР хотіли його звільнити.
  • 3 жовтня 2023 Олександру Лисенку та Олександру Журбі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.
  • 10 жовтня директора департаменту інфраструктури Сумської міськради Олександра Журбу відпустили під заставу у розмірі 1 476 200 гривень.
  • 6 листопада у САП повідомили, що апеляційна палата ВАКС залишила без змін запобіжний захід Олександру Журбі.
  • Також 15 листопада НАБУ оприлюднило відео розмов міського голови Сум і директора департаменту. У відео, як стверджувало НАБУ, посадовці домовляються про хабарі та отримують гроші.
  • 29 лютого 2024 Олександр Журба звільнений з посади директора департаменту інфраструктури міста Суми. Відповідне розпорядження підписав секретар міської ради Артем Кобзар, який виконує обов’язки міського голови.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram