"Завдяки вправам та спеціалістам, я вже ходжу". Як захисники проходять реабілітацію в Сумах

Соціальна підтримка, психологічна допомога, кабінети лікувальної фізкультури та водолікування – це послуги, які надають у Сумському центрі відділення реабілітації учасникам бойових дій та членам їхніх родин і родин загиблих воїнів. 1 700 людей цього року отримали в закладі понад 14 тисяч послуг.

Про це Суспільному розповів директор КУ "Центр учасників бойових дій". Олександр Мордванюк.

Валерій Авраменко займається у залі лікувальної фізкультури, що працює у центрі реабілітації для захисників України та членів їхніх родин. Чоловік розповів: чотири роки ніс службу у військовій частині. Аби відновити здоров'я та підтримати фізичну форму, регулярно приходить до зали.

"У 2014 році мене призвали у військову частину, у 2018 році я перевівся з військової частини у територіальний центр. Сюди намагаюсь приходити в обідню перерву, щоб трохи підтягнути розтягнення, які були, суглоби, щоб мати гарну фізичну форму", – розповів військовослужбовець.

Заклад відвідує і дружина військовослужбовця Тетяна Благовіщенська. Займатися лікувальною фізкультурою, каже жінка, почала близько пів року тому: "У мене був інсульт і мені говорили, що буду лежачою все життя. Але, завдяки вправам та спеціалістам, я вже ходжу".

За словами фахівця з фізичної реабілітації Олександра Прудникова, зазвичай в Центрі від 7 до 10 осіб на день. "Це учасники бойових дій та члени їхніх сімей. Буває просто отримують оздоровчий масаж, іноді потрібна лікувальна фізкультура для підтримки форми або повернення після травм", – розповів реабілітолог.

У Центрі можна отримати психологічну підтримку, зокрема, для учасників бойових дій, а також для членів їхніх родин. Для тих, хто дістав тяжкі травми на війні, після лікування починається боротьба за відновлення, розповіла невропатологиня Юлія Карпенко. "Частіше звертаються з ураженням опорно-рухового апарату, ураженням нервової системи, серцево-судинної, дихальної та шлунково-кишкового тракту", – сказала лікарка.

Усі послуги центру — безоплатні, розповів директор закладу Олександр Мордванюк. Цього року 1 700 людей отримали в закладі понад 14 тисяч послуг: "Ми надаємо послуги не лише, як установа соціального спрямування. Ми надаємо медичні послуги. А також у нас працює відокремлений підрозділ центру надання адміністративних послуг. Вказується, які послуги надаються в установі. Ну практично всі, крім оформлення закордонних паспортів".

Загалом нині у закладі зареєстровані 4 250 людей. З них 1 900 – члени сімей учасників бойових дій.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram