"Спочатку загинув Вовчик, а потім — Саша". Історія друзів-захисників з Сумщини

Олександр Литвиненко і Володимир Куриленко подружилися на початку вторгнення, коли обидва пішли служити добровольцями. Разом майже рік служили на передовій в Донецькій області. Володимир загинув під час штурму Красногорівки 5 березня 2023 року, Олександр – через місяць, під Авдіївкою. На Алеї Слави Баранівського кладовища у Сумах вони поховані поруч.

"Друзі – таких ще треба пошукати. Одна ложка на двох, одна чашка на двох. Все вони ділили на двох. До них постійно як в окоп при обстрілі, бува, забіжиш – у них завжди є і водичка попить, і навіть бува, коли і борщу зварять хлопці та нагодують", — згадує побратим Юрій Лєгуша.

Олександр Литвиненко і Володимир Куриленко пішли добровольцями в перші дні вторгнення 2022 року. Познайомилися, коли з територіальної оборони потрапили до лав президентської бригади Збройних сил України, розповідає побратим Дмитро. Після місяця служби на Київщині разом потрапили на передову в Донецьку область.

Фото з родинного архіву

"Ми були всі разом з самого початку, ми в одній роті всі служили, навіть в одному взводі. І вони подружилися. А коли вже стали розформовувать, їхать хто куди, то вони разом потрапили, і там, в новому вже колективі, вони разом потрапили служить. І вони так разом і були постійно: разом на позиціях, разом додому приїздили, все разом", — розповідає Дмитро.

Майже рік друзі служили на Донеччині, розповідає сестра Олександра Світлана Марченко: "Там хлопці служили без ротацій. Коли ми спілкувалися з братом, були тяжкі бої, були постійні контрнаступи, але тоді він нам сказав, що там він дуже здружився з сумським хлопцем, з Вовою, вони були побратими. Вони постійно були на «нулі» вдвох, без води, без їжі, але вони підтримували один одного. Коли він приїхав у відпустку, то ми здружилися всі сім’ями".

Фото з родинного архіву
"Спочатку загинув Вовчик, при штурмі Красногорівки. А потім через 40 днів і Саша загинув. Саша дуже переживав, я пам’ятаю його слова, що не потрібно було при штурмі їх розлучати. Вони по різним напрямкам пішли штурмувати Красногорівку. З Вовчиком ми штурмували разом, в одній бригаді були. Я його забирав", — згадує Юрій Лєгуша.

"Вова ж був з братом рідним, вони вдвох, а їх розлучили. Ми тоді ще негодували, чому їх розлучили. Ну це було зроблене спеціально, щоб хоч один залишився живий", — говорить Дмитро.

Фото з родинного архіву

"Коли загинув Володя, він приїжджав на поховання. Тоді в нього вже був сум в очах. І наче як попрощався з усіма", — згадує чоловік.

Фото з родинного архіву

Володимир Куриленко загинув 5 березня 2023 року, рівно через рік після вступу до війська. Олександр Литвиненко – 18 квітня того ж року під Авдіївкою, каже Світлана Марченко: "Я цього найбільше боялася, я думала, що він буде підтримкою завжди мамі, папі, своєї доні, Наташі".

"Без папи дуже важко, я дуже за ним скучаю", — говорить донька Олександра Литвиненка Ангеліна.

"Вони разом завжди були з папою. На рибалку – з папою, вони були нерозлийвода з папою. Вона дуже схожа на папу, вона копія просто Сашина. Дуже нам його не вистачає, ми дуже за ним скучаємо", — ділиться дружина загиблого Наталія.

"Він став йому братом, цей Вовочка. В нього теж залишилася донечка, залишився хлопчик, залишилася дружина", — говорить Світлана Марченко.

На Алеї Слави Баранівського кладовища могили Олександра і Володимира поруч. Напередодні річниці загибелі Олександра біля його поховання зібралися близькі та друзі.

"В нього було багато друзів. В нього на похороні страшне що робилося. Наскільки це світла людина, наскільки він добрий, наскільки він чуйний, наскільки він любив людей, наскільки він любив дітей… До сих пір не можемо заспокоїтися за його загибель", — розповіла подруга Олександра Литвиненка Віта Бузинська.

"В нас просто забрало серце, забрало душу, я кажу: "прийди хоч до мене уві сні". Ну він сьогодні не прийшов. Я молилася. Мені кажуть "не можна чіпати просто його там". Але я б хотіла його побачити, хоч би уві сні", — говорить Світлана Марченко – сестра Олександра Литвиненка.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram