Перейти до основного змісту

"Щоб машина стала в стрій". Ремонтники показали, як лагодять військову техніку

Для того, аби відновити пошкоджену техніку, чи зробити технічний огляд військових машин, ремонтники виїжджають в райони виконання завдань підрозділами. Поточні ремонти вони показали кореспондентам Суспільного.

Фото: Суспільне Суми

Цей танк привезли на ремонт. Військовослужбовці ремонтного підрозділу знімають з нього маскувальну сітку і вивантажують. Роблять це швидко, в цілях безпеки.

Всередині приміщення над відновленням військової техніки працюють майстри. Механік Роман у ремонтному підрозділі майже два роки. За цей час, каже, відремонтував десятки машин. Показує, над чим з напарником працюють нині.

"Регулюємо газорозподільний механізм, міняємо прокладки, карбюратор – ми його зняли. Бо приїхали до нас хлопці і сказали, що є побічний цокіт двигуна і нерівномірно робить двигун. І виставляємо запалення, щоб вже було все так, як має бути", - пояснює механік ремонтного підрозділу Роман.

Фото: Суспільне Суми

Тривалість ремонту військової техніки, розповідає Роман, залежить від складності поломки. Додає, що головна задача у всіх ремонтників однакова: "Якнайшвидше, як найякісніше відремонтувати, щоб вона вступила машина в стрій і виконувала свій бойовий обов’язок".

Самохідну артилерійську установку привезли майстрам ремонтного підрозділу бійці на технічний огляд.

"Провіряємо повітря. Обслуговуємо її, планове обслуговування", - зазначає механік ремонтного підрозділу Олег.

Сусідня із САУ машина також потребує допомоги ремонтників. Тут гайковим ключем працює Роман.

Фото: Суспільне Суми

"Це 121-ший ЗІЛ, загальновійськовий. Машина грузова для перевезення вантажів. Ми знімали радіатор: чистили, мили, паяли. Тепер збираємо назад. Міняли компресор, робимо поточну експлуатацію", - говорить механік Роман.

Уповільнити роботу щодо відновлення техніки може відсутність потрібних деталей, розповідає ремонтник Сергій.

"Часом буває, всьо... Нема запчастин, хоч плач, хоч що хочеш роби. Купляємо, часом, частенько купляємо", - каже механік ремонтного підрозділу Сергій.

Для того, аби відновити пошкоджену техніку, чи зробити технічний огляд військових машин, ремонтники виїжджають в райони виконання завдань підрозділами, розповідає командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв.

Фото: Суспільне Суми

"Ці райони в переважній більшості закриті. А те, що стосується якихось крупних робіт, то вони виконуються на тих підприємствах, які мають для цього фах і вони законспіровані. Що стосується безпосередньо поточного, військового ремонту, то він виконується в районах виконання бойових завдань безпосередньо в підрозділі, який виконує їх. Висилається ремонтний підрозділ і вони здійснюють маневри від одного району до іншого району, де такі роботи слід виконати", - пояснює Сергій Наєв.

Фото: Суспільне Суми

Майстрів ремонтного підрозділу Сергій Наєв відзначив почесними нагородами та подарував ремонтні набори.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції