Два "золота" і два "срібла" – ветеран ЗСУ з Сумщини Микола Заріцький розповів про свою участь в Іграх Нескорених

Ексклюзивно
. Микола Заріцький на нагородженні на Іграх нескорених-2023. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

На російсько-українській війні Микола Заріцький з Білопілля, що на Сумщині, втратив ногу. У Німеччині чоловік став одним з 25 українців, які брали участь в Іграх Нескорених. На відкритті змагань Микола ніс прапор України.

Виступав Микола Заріцький у легкій атлетиці, греблі на тренажерах, баскетболі та волейболі. Микола приніс збірній України чотири медалі – дві "золоті" та дві "срібні".

Почав змагання, розповів Микола, зі "срібла" у легкій атлетиці. У своєму класі ветеран з Сумщини у метанні диска у другій скобі показав результат 29.32 метра. Наступного дня він штовхнув ядро на "золоту" відстань – 11 метрів 30 см.

А далі була, за словами Миколи, головна медаль змагань: "Найбільше я очікував від греблі на витривалість, на чотири хвилини. Я асоціював це зі своєю юнацькою "півторашкою". Я десь 4:10 біг (найкращий результат – ред.) півтора кілометра – і тому для мене робота на греблі була, як робота на "півторашці".

Микола Заріцький на Іграх нескорених-2023. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

Микола переміг у змаганнях на витривалість у своєму класі, показавши результат 1 254 м. Пізніше він додав до цього досягнення й “срібло” у спринті з результатом 359 м.

Крім того, Микола брав участь в естафетному бігу. Але на фінал Україна не вийшла через хворобу одного з провідних учасників української команди. Були також у Миколи змагання у баскетболі й волейболі сидячи. Що там не склалося – пояснив: "Тут більше командні види. Це, все ж таки, потрібно тренувати. Хоча у нас і був збір з баскетболу, але, все ж, команди теж на певних рівнях грали. Десь щось не пішло".

Микола Заріцький на Іграх нескорених-2023. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

Микола Заріцький розповів, що найбільше запам’яталась підтримка вболівальників та учасників. Зокрема і засновника Ігор Нескорених – британського принца Гаррі. "Багато охорони, всі там бігали фотографувались. Він, як засновник цих Ігор, було дуже приємно бачити його відношення до України", – розповів Микола.

"Дуже шалена підтримка України. Як на церемонії відкриття/закриття. І взагалі кожна країна підтримувала, всі люди з захватом дивились і підтримували. Діаспора наша українська дуже велика підтримувала", – підсумував чоловік.

За словами Миколи, нині він хоче трохи відпочити, перезавантажитися і рухатись далі.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram