У Сумах близько 70 дітей потребують слухопротезування. У 2021 році питання придбання слухових апаратів мають вирішити для 12 з них. Про це Суспільному розповіла голова громадської організації "Спеціально для тебе" Анастасія Макаренко.
Пані Анастасія має 13-річну доньку, в якої - порушення слуху.
"Помітили, що дитина не відгукується на своє ім'я. Тоді не знали, що є такий лікар, як сурдолог взагалі. Зверталися до ЛОРів - нам сказали, що все добре, все нормально. Той час, коли можна було щось зробити, був втрачений. Десь в 3,5-4 роки ми дізналися про те, що в нас є діагноз: втрата слуху - ІІІ-ІV ступінь. Єдине, що можна було зробити - купити слухові апарати і почати реабілітувати дитину",- говорить вона.
Об'єднавшись з іншими батьками, Анастасія створила ГО "Спеціально для тебе".
"Займаємося ми розвитком, захистом дітей з інвалідністю, з порушенням слуху, відстоюванням їхніх прав на отримання слухових апаратів. Наразі найголовнішими проблемами є слухопротезування як дітей, так і дорослих", - зазначила вона.
За її словами, наразі проблема вирішилася лише для 12 людей з порушенням слуху до 23 років, які навчаються. "Вони самі підберуть слухові апарати і отримають 50% компенсації. Решта 50% залишається на плечах батьків. Це також немаленькі суми, бо якщо апарат коштує 50 тисяч, а потрібно купити - два. Тобто половину суми забезпечує місцевий бюджет, а іншу - потрібно шукати родині", - додає жінка.
Для старших закуповують недорогі підсилювачі звуку, зазначає Макаренко.
"Багато хто не знає: в лікарні №5 є тепер сурдологічний центр, куди треба звертатися з висновками для того, аби отримати слухові апарати", - говорить вона.
За словами пані Анастасії, наразі лобіюється програма скринінгу слуху та пояснила для чого вона потрібна.
"Пологові будинки мають бути забезпечені скринінгом слуху, аби з раннього віку дітям почати робити цю перевірку. Щоб цю проблему виявити раніше і почати працювати. І, можливо, навіть передбачити її", - каже вона.
До 3 березня - Міжнародного дня слуху - громадська організація проводила акцію перевірки слуху, говорить Анастасія Макаренко.
"Цей день - це спонукання, інформування про те, що потрібно перевіряти слух, звертатися до фахівців. Якщо дозволять, ми плануємо цю акцію провести наприкінці березня", - сказала вона.
Читайте також
- Батьки дітей, які мають порушення слуху, скаржаться, що не можуть отримати слухові апарати безкоштовно в Сумах останні шість років. До 2014 року цим опікувався інститут отоларингології у Києві.