Перейти до основного змісту
Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Треба працювати лише на «нуль»". Тренер України Зоц оцінив результати українок на спринті Кубка світу у Контіолахті

Ексклюзивно
Микола Зоц. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт оцінив результати українських біатлоністок у жіночому спринті на етапі Кубка світу у Контіолахті.

Українські біатлоністки пробігли жіночу спринтерську гонку, яка відбулася у передостанній день першого етапу змагань. За підсумками спринту одна українка потрапила у топ-30 гонки — Юлія Джима, яка стала 26-ю.

Ще одна спортсменка фінішувала у топ-40 — Христина Дмитренко, яка фінішувала на 34-й позиції. Також у топ-70 потрапили Олена Городна (52-ге місце), Олександра Меркушина (62-ге) та Анна Кривонос (68-ме). Після гонки жодна з біатлоністок не з'явиласяЗгодом у мікстзону для коментаря підійшла Олександра Меркушина у журналістській мікстзоні.

Після жіночого спринта старший тренер збірної України Микола Зоц ексклюзивно для Суспільне Спорт прокоментував виступ та стрільбу українок у гонці, причину відсутності біатлоністок у мікстзоні для журналістів й результат 20-річної Олени Городної.

  • Про підсумки жіночого спринта

"Є моменти та робочі питання, які будемо з дівчатами розбирати. Це моменти на стрільбі лежачи в Олени [Городної], Христини [Дмитренко], фінішне коло Ані Кривонос. Якщо ж загалом — гонка, що дає надію".

"Бачимо, що жіночий біатлон настільки вирівнявся, що в [проміжку] двох хвилинах 60 людей. Прискіпливо треба ставитися до своєї підготовки: опустив очі — вже дві секунди втратив. В 10 секундах — вісім біатлоністок. Дуже все щільно, треба працювати лише на "нуль", у топ-10 сім біатлоністок з "нулем". Нас це в першу чергу стосується. Дівчата показали, що можуть, зокрема молоді. Їм потрібен час, щоб обкатуватися".
  • Про причини того, що жодна з біатлоністок не прийшла у журналістську мікстзону

"Ніхто з біатлоністок не прийшов у мікстзону через розчарування результатом? Можливо. Ми налаштовуємо їх на максимум, і часто це відіграє негативну роль, бо вони перегорають, хочуть більшого. Але на майбутнє тільки так і потрібно, щоб вони хотіли більшого і хотіли бути серед лідерок. Іншого шляху нема. Навіть молоді [біатлоністки], які б могли махнути рукою і сказати, що вийшло як вийшло — вони теж дуже переживають".

  • Про виступи 20-річної Олени Городної

"Хотілося б, щоб гонка вийшла в неї, але стартові номери не такі, як треба: на фінішному колі нікого немає, лише одна дівчина — нема з ким у контакті попрацювати. Та відповідальність і планка, яку кожна має для себе підіймати, на сьогодні не реальні".

"Наприклад, Олена Городна після естафети ходить похмура три дні. Вона ще ж дитина, може відпустити ту ситуацію, але ходила весь цей час похмура, і я переживав за її "стійку". Вона відпрацювала, але через те, що ходила "сіра", не змогла на трасі проїхати, як могла б, а може десь на рівні Христини Дмитренко. Часом нагадуємо спортсменкам, коли проходить два-три дні, що треба забути якомога скоріше це, але якийсь осад лишається. Проте все добре. У дівчат, особливо у молодих, у перспективі є можливість набиратися досвіду".
  • Про те, чи задоволений етапом

"Загалом, так. Єдине, чим незадоволені — реалізацією свого стану, перш за все у стрільбі, і психологічно. Одна справа, коли спортсменка щось може, а інша — реалізувати це. А так, робочі моменти — все нормально. Для нашого рівня команди — ми реально дивимося на речі. Нам би пережити роки три".

Топ дня

Вибір редакції