Російський мільярдер узбецького походження Алішер Усманов покинув посаду президента Міжнародної федерації фехтування (FIE), через чотири дні після призначення. Про це повідомив журналіст Deutsche Welle Джонатан Крейн.
У суботу, 30 листопада, Усманова вп'яте у історії обрали очільником FIE за підсумками голосування країн-учасниць. Попри те, що бізнесмен знаходиться під санкціями Євросоюзу, тимчасовий президент Еммануель Кацідіакіс заявив, що кандидатура Алішера відповідає статусу організації.
У середу, 4 грудня представник Усманова у коментарі журналісту Джонатану Крейну підтвердив те, що росіянин добровільно залишив посаду президента Міжнародної федерації фехтування, аби на FIE також не наклали санкції.
"Після своєї беззаперечної перемоги на виборах президента FIE Усманов заявив, що, керуючись найкращими інтересами організації, вживатиме всіх необхідних заходів для запобігання поширення юридично необґрунтованих обмежень, накладених проти нього, на FIE та її діяльність".
"У зв'язку з цим я повідомив Виконавчий комітет Міжнародної федерації фехтування про добровільне призупинення виконання обов'язків і повноважень президента. Усе має вирішуватися в рамках закону та справедливості", — цитує представника Усманова журналіст Джонатан Крейн.
71-річний Усманов вперше був обраний президентом FIE у 2008 році та переобраний у 2012, 2016 та 2021 роках. Однак четвертий термін керманича тривав лише рік: у 2022-му, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Усманов потрапив під санкції Європейського Союзу та США. У підсумку олігарх пішов у відставку з поста президента Міжнародної федерації фехтування.
Що відомо?
- Російські та білоруські фехтувальники спочатку були відсторонені від міжнародних змагань після вторгнення в Україну в 2022 році, але на початку березня 2023 року FIE повернула до змагань атлетів з Росії та Білорусі у статусі нейтральних.
- Дисциплінарний трибунал FIE влітку відмовився розглядати скаргу ФФУ щодо позбавлення Росії членства у Міжнародній федерації фехтування, на що український керівний орган подав апеляцію до Спортивного арбітражного суду (CAS).
- У листопаді німецька прокуратура припинила розслідування справи щодо відмивання грошей Усмановим. Справа була вирішена без визнання провини Алішера, але після того, як він сплатив 4 мільйони євро уряду та благодійним організаціям.
- Жоден російський або білоруський фехтувальник не брав участі в цьогорічних Олімпійських іграх у Парижі.